Yatırım yapmaya başla!

Periscope’ta Canlı Yayına Misafir Davet Etme Dönemi Başladı

Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın uygulaması Periscope’a misafir davet etme özelliği geldi.
Periscope’ta Canlı Yayına Misafir Davet Etme Dönemi Başladı

Periscope geçtiğimiz yıllarda Twitter tarafından piyasaya sunulmuş ve ilk çıktığı dönem adeta fırtına gibi esmişti. Milyonlarca kullanıcıyı kısa süre içerisinde bünyesine katan Periscope, canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların ortak buluşma noktası olmuştu. Ancak daha sonra Facebook, Instagram ve YouTube gibi pek çok popüler sosyal medya uygulamasının canlı yayın özelliği geliştirmesiyle beraber Periscope’un pabucu dama atılmış oldu.

Bir de üzerine Periscope’a açılan davalar eklenince, platform büyük yara almıştı. Ancak Twitter, Periscope’tan vazgeçmiş görünmüyor. Sosyal medya devi Periscope’u yeniden hareketlendirmek adına platforma yeni bir özellik kazandırdı. Gelen yeni özellik ile Periscope’un eski günlerine dönebileceği ifade edildi.

Canlı Yayına Misafir Davet Edilecek

Canlı Yayına Misafir Davet Edilecek

Twitter yapmış olduğu açıklama ile Periscope kullanıcılarının canlı yayın esnasında isterlerse konuk alabileceklerini duyurdu. Canlı yayın esnasında yayıncılar en fazla 3 kişiye kadar davet gönderme imkanına sahip olacak. Bilindiği üzere Periscope’ta canlı yayın yapan kullanıcı ile izleyenler mesaj yoluyla iletişime geçebiliyordu.

Ancak gelen özellik sayesinde davetliler sadece mesajlaşma ile değil görüntülü olarak iletişime geçme imkanına sahip olacak. Periscope’un geliştirdiği yeni özellik sayesinde, canlı yayınları bir açık oturum ya da talk show havasına büründürmek istediği görülüyor. Twitter yetkilileri ile bu özellik ile Periscope’taki izlenme sayılarının artacağını düşünüyor.

Yetkililerden gelen açıklamalara bakıldığında Periscope’a gelen yeni güncellemenin kapsamı daha da genişleyecek. İlerleyen dönemde canlı yayınlara Twitter kullanıcılarının da katılabilmesi gündemde. Yapılan blog açıklamasında “İster yayın yapıyor olun, ister sadece izleyin. İşler daha da ilginç hale gelmek üzere. Bizi izlemeye devam edin!” ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum