Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

PepsiCo Hisseleri Güçlü 2Ç21 Kazancıyla Rekor Kırdı

Dünya devi PepsiCo, açıkladığı ikinci çeyrek kazanç raporunda analist beklentileri aştı. Piyasalar rakamları memnuniyetle karşılarken hisseler yeni zirve gördü.
PepsiCo Hisseleri Güçlü 2Ç21 Kazancıyla Rekor Kırdı

Goldman Sachs ve JPMorgan gibi ikinci çeyreğe ilişkin kazanç raporunu açıklayan PepsiCo hisseleri, tahminleri aşan bilançosuyla gündeme geldi. Rakamlar piyasalarda memnuniyetle karşılanırken PepsiCo (PEP) hisseleri, gösterge S&P 500 Endeksi’nin en güçlü yükselişini kaydedenler arasında öne çıktı.

Önde gelen gıda ve içecek devi PepsiCo, net satışlarının yıllık yüzde 20,5 artışla 19,22 milyar dolara yükseldiğini ve 17,96 milyar dolarlık beklentileri aştığını açıkladı.

Geliri 19,22 milyar dolara yükselen PepsiCo, hisse başına kazancının da 1,72 dolar olduğunu aktardı. Her iki rakam da analist beklentilerinin kolaylıkla yendi.
Pepsi Hisseleri Rekor
Kaynak: MarketWatch

Açılış öncesinde de yükselen hisseler, yukarı yönü devam ettirerek S&P 500’ün en güçlü artışını kaydedenlerden biri oldu.

Önceki kapanışı 149,51 dolar olan PepsiCo, bugüne 151,15 dolardan başladıktan sonra 153,85 dolara kadar çıktı. Bu tüm zamanların zirvesini temsil etti. TSİ 17.25 sıralarında yüzde 2,80 kazançla hareket eden hisseler, 5 günde yüzde 3 değerlendi.

Yıl başından bu yana yüzde 3,6 değerlenirken bir yılda yaklaşık yüzde 14 artış kaydetti. Yazım sırasında PEP kodlu hisseler S&P 500’ün en güçlü yükselişini kaydeden hissesi olarak ilk sırada yer aldı.

Başkan ve CEO olan Ramon Laguarta kazanç raporunda şu ifadeleri kullandı:

“Çok güçlü çift haneli net gelir ve hisse başına kazanç artışı sağladığımız için ikinci çeyrek sonuçlarımızdan memnunuz. Sonuçlarımızın gücü göz önüne alındığında, şimdi tüm yıl boyunca organik gelirimizin yüzde 6 artmasını ve hisse başına temel sabit döviz kazancının yüzde 11 artmasını bekliyoruz.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum