Yatırım yapmaya başla!

Pentagon: “Rusya Dünya Düzenini Değiştirmek İstiyor”

Rusya'nın yorumları üzerine konuşan bir Pentagon yetkilisi, konuşlanmanın bir provokasyon olmadığını ve Rusya’nın dünya düzenini değiştirmeye çalıştığını söyledi.
Pentagon: “Rusya Dünya Düzenini Değiştirmek İstiyor”

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, Orta Doğu’ya daha fazla asker gönderme planı nedeniyle ABD’yi eleştiren Rus yetkilileri sert yanıtladı. CNBC’ye konuşan bir Pentagon yetkilisi, konuşlanmanın bir provokasyon olmadığını ve Rusya’nın dünya düzenini değiştirmeye çalıştığını söyledi.

İran’la artan gerilim arasında Pazartesi günü Orta Doğu’ya 1000’den fazla asker göndermeyi planladığını açıklayan ABD’yi kınayan Rusya’nın hamlesi üzerine gelen yorumlar dikkat çekti.

Sonuçta ABD ile İran ilişkileri, Trump’ın uluslararası nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesi üzerine bozulmuş ve yaptırımların uygulanmasıyla tansiyon iyice yükselmişti.

Trump İran Asker Gönderme Öte yandan ABD’nin bölgeye daha fazla asker gönderme planı, görüşüne göre geçen haftaki olaylar üzerine yapılmıştı. Çünkü İran’ın iddiaları reddetmesine rağmen ABD İran’ı Umman Körfezi’nde petrol tankerlerine saldırmakla suçlamıştı. Bu arada ABD’nin planına tepki gösteren ülkenin Dışişleri Bakan Yardımcısı dahil Rus yetkilileri, ABD’yi bunun askeri bir provokasyonla eşdeğer olduğu konusunda uyardı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı; “ABD İran’la savaştan kaçınmak istiyorsa, Ortadoğu’daki askeri varlığını artırma yönündeki planlarını terk etmeli” dedi.

Rusya Trump İran Asker Gönderme Provokasyon Tepkisi İran’ın uranyum sınırını kırma planını anladığını belirten Rus yetkili, Ryabov, yine de bu konuda kaygılı olduklarının altını çizdi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov tüm tarafları tahdide çağırırken, Pentagon asker konuşlandırma kararını savunarak Orta Doğu’yu istikrarsızlaştırmaya çalışanın Rusya olduğunu söyledi.

Pentagon’un Avrupa halkla ilişkiler birimlerinden Yarbay Carla M. Gleason, Salı günü yaptığı bir açıklamada; “Bu dağıtım bir provokasyon değildir, ek birlikler Orta Doğu’daki hava, deniz ve kara kaynaklı tehditleri ele almak için savunma amaçlıdır” diyerek Rusya’nın dünya düzenini bozmak ve onlarca yıldır barışı sağlayan uluslararası sistemi reddetmek istediğini dile getirdi. “Rusya kaostan yararlanmak ve yakın çevresinin ötesine yayılarak etkisini ilerletmek istedi ve özellikle Orta Doğu’ya odaklanarak bunu yaptı” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum