Yatırım yapmaya başla!

15 Yıllık Penguen Dergisinin Şok Kapanma Kararı!

Penguen dergisi kapanıyor mu? İlk sayısını 25 Eylül 2002 tarihinde yayımlayan Türkiye'nin ünlü mizah dergisi, Twitter hesabında derginin kapanacağını açıkladı! İşte bütün detaylar;
15 Yıllık Penguen Dergisinin Şok Kapanma Kararı!

15 yılda efsanevi bir mizah dergisi haline gelen Penguen, kapanıyor. Bayrağı Gırgır dergisinin usta karikatüristi Oğuz Aral’dan devralan ve Leman dergisinden ayrılan; Metin Üstündağ, Bahadır Baruter, Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu’ndan oluşan ekip, 2002 yılında Penguen dergisini kurdular.

UMUT SARIKAYA KARİKATÜRLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Penguen dergisi; Yiğit Özgür, Memo Tembelçizer, Oky, Ersin Karabulut, Umut Sarıkaya ve Uğur Gürsoy gibi tanınmış karikatüristleri de bünyesine katarak, Türkiye’nin en bilindik mizah dergisi haline geldi. 2007 yılında ise bu isimler dergiden ayrılarak Uykusuz’u meydana getirdiler. Şimdi ise 15 yıldır bizleri güldürmeyi başaran Penguen yayın hayatına son veriyor.

Penguen Dergisi Neden Kapatılıyor?

Penguen Dergisi Neden Kapatılıyor?Bugün itibariyle Penguen dergisi, resmi Twitter hesabından “Penguen dergisinin son 4 sayısına girdiğini ve önümüzdeki sayısında derginin kapatılma nedeninin açıklanacağını” belitti. Penguen okuyucularını üzen bu haber, sosyal medyada da en çok konuşulan başlıklardan bir tanesi haline geldi.

Genellikle muhalif içerikler üreterek 15 yıldır yaşamış olduğu bütün zorluklara rağmen, dik durmaya devam eden efsanevi mizah dergisi Penguen’in kapanış sebebinin maddi nedenlerden kaynaklandığı ileri sürüldü. Ancak 19 Nisan’da dağıtımı gerçekleşen sayıda yer alan ya da “yer almayan” Peguen’in YSK kapağı, sosyal medyanın en çok paylaşılanlardan biri olmasının yanı sıra bazı kesimlerin de tepkisini çekmişti.

CENGİZ ÜSTÜN KARİKATÜRLERİ İÇİN TIKLAYIN.

“Artık karikatürsüz kapaklar da geçersiz sayılacak” cümlesinin yer aldığı bu kapak, referandumda YSK’nın “mühürsüz oylar da geçerli sayılacak” kararına yapılan bir göndermeydi. Halihazırda referandum sonrası sular durulmadı. Bu nedenle Penguen’in yayımlamış olduğu bu kapağın da derginin kapanmasında rol oynamış olabileceği de düşünülüyor.

İşte Penguen’in kapatılma haberiyle sosyal medyaya yansıyanlar;

Bütün zorluklara ve sürdürülen birçok davaya rağmen, yayınlamış olduğu karikatürlerle yüz binlerce belki de milyonlarca okurun beğenisini ve hayranlığını kazanan Penguen dergisi, ne yazık ki kapanıyor. Peki, Penguen dergisinin yayın hayatına son vermesindeki en büyük neden sizce ne olabilir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum