Yatırım yapmaya başla!

Çin’in İngiltere Büyükelçisi: Pekin, Carrie Lam ve Hükümetine Tamamen Güveniyor

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Liu Xiaoming, Pekin’in Carrie Lam’in Hong Kong’da düzeni sağlayacağından emin olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Çin’in İngiltere Büyükelçisi: Pekin, Carrie Lam ve Hükümetine Tamamen Güveniyor

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Liu Xiaoming, Cuma günü BBC’ye verdiği demeçte Pekin’in sıkıntılı şehirdeki düzeni yeniden sağlama konusunda Hong Kong lideri Carrie Lam’e tam güven duyduğunu söyledi.

Çin hükümetinin Lam’in maske takma yasağını tamamen desteklediğini belirten Liu Xiaoming, açıklamalarıyla dikkat çekti.

“Özel idari bölge hükümetinin yasağı getirmeye karar verdiğini düşünüyorum çünkü durum tehlikeli bir seviyeye yükseldi” diyerek şöyle devam etti:

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Maske Yasağı Destek “Carrie Lam ve yönetimine saygı duyuyoruz. Kararını anlıyoruz ve kararına verdiğimiz desteği gösteriyoruz. Onun yönetimine tamamen güveniyoruz.” Maske yasağının Hong Kong’a düzeni yeniden getirip getirmeyeceğini söylemek için çok erken olduğunu söyleyen Çin’in İngiltere Büyükelçisi, bununla birlikte Pekin’in Lam ve hükümetinin kontrolde kaldığına dair güveninin tam olduğunu aktardı.

Durumun hala kontrol altında olduğunu düşündüğünü dile getiren Liu Xiaoming; “eğer kontrolü kaybetseydi, maske yasağını nasıl uygulayabilirdi” ifadeleriyle görüş bildirdi.

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Carrie Lam Destek Yaklaşık dört aydır süren protestolara rağmen şehirdeki durumun düzeldiğini hissettiğini savunan Xiaoming, “Durumu şimdi birkaç ay önce durumla karşılaştırırsanız, Carrie Lam tasarıyı geri çektikten sonra işler biraz düzeldi. Yüz maskesi yasağının durumun iyileştirilmesine yardımcı olacağına inanıyorum ve umarım Hong Kong halkının çoğunluğu özel idari bölge tarafından gösterilen çabalara cevap verir.” dedi.

Çin’in Hong Kong’daki birliklerinin sayısını artırdığı yönündeki raporlar hakkında yorum yapmayan Büyükelçi, huzursuzluğun devam etmesi halinde Pekin’in içeri gireceğini belirtti.

“Durumun iyileşeceğini kesinlikle umuyoruz, ancak en kötüsüne hazırlanmalıyız. Durum kontrol edilemez hale gelirse bunu oturup izlemeyiz.” ifadelerini kullanan Xiaoming, 18 yaşındaki bir göstericiye karşı silah kullanan polisi de hayatının ciddi şekilde tehlikede olduğundan dolayı silah kullandığını söyleyerek savundu. İngiltere’deki silahlı polis memurlarının kendilerine ve halka yönelik tehditleri etkisiz hale getirmek için ateş etmek için eğitildiklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum