Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peker GYO İngiltere için Değerleme Şirketi Değiştirirken Hisseler Artıda

İngiltere için gayrimenkul şirketlerinin seçimi hakkında bildirimde bulunan Peker GYO hisseleri artıda işlem görüyor.
Peker GYO İngiltere için Değerleme Şirketi Değiştirirken Hisseler Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2021 yılı İngiltere için gayrimenkul şirketlerinin seçimi hakkında bildirimde bulundu.

2021’de portföye alınacak ve değerleme hizmeti gerektirecek İngiltere’deki gayrimenkuller ve gayrimenkule dayalı haklar için Southview Surveyors LLP veya Strutt&Parker’dan değerleme hizmeti alınmasına karar verildiği ve söz konusu husus ile ilgili 14.01.2021 tarihinde KAP açıklaması yapıldığı belirtilerek kararda değişikliğe gidildiği söylendi.

Peker GYO Hisse Artıda
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Buna göre için Southview Surveyors LLP veya Strutt&Parker yerine Kingstons (Guildford) Limited veya Strutt & Parker şirketlerinden hizmet alınmasına karar verildi.

Değişiklik, Peker GYO portföyüne dahil edilmesi düşünülen İngiltere’de yer alan arsaya ilişkin değerleme raporu hazırlatılması için anılan iki değerleme kuruluşunun anılan arsa üzerinde bulunan (eski) golf tesisinin değerlemesinin uzmanlık alanları dışında olması nedeniyle yapıldı.

Bildirim bugün yapılırken PEKGY kodlu hisseler yükselişle hareket ediyor. Cuma günü 0,96 liradan kapanış yapan Peker GYO hisseleri, haftanın ilk gününe taya başladı.

İlk yarıda yatay seyir hakimken ikinci yarıda 1,01 liraya kadar artış kaydedildi.

TSİ 16.27’de yüzde 4,20 artıda işlem gören PEKGY kodlu hisselerin hareket aralığı 0,96 – 1,01 Türk lirası oldu. Haftalık bazda yüzde 5,30 değer kazanırken aylık yüzde 2 civarında artış gösterdi. Yıllık bazda ise yüzde 67 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu