Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus Altın Seviyede! Havayolu Sektöründe İlke İmza Attı

Pegasus, havacılık sektöründe dönüm noktasına imza atarak Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi'nin en üst başarı olan altın seviyede alan ilk havayolu oldu. İşte detaylar;
Pegasus Altın Seviyede! Havayolu Sektöründe İlke İmza Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Pegasus Airlines, havacılık sektöründe önemli bir başarıya imza attı. Şirket, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından geliştirilen ve Bureau Veritas iş birliğiyle verilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni en üst başarıyı temsil eden altın seviyede almaya hak kazandı.

Bu başarıyla birlikte Pegasus, havayolu taşımacılığı alanında Genel Müdürlük ve Uçuş Hizmetleri kapsamında bu belgeyi alan ilk şirket unvanını elde etti.

Şirketin resmi açıklamasına göre Pegasus, 7 bin 500’den fazla çalışanıyla havacılık sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluş olarak yeşil taahhütlerini doğrulayan ve sürdürülebilir iş uygulamalarını teşvik eden bu belgeyi almaya hak kazandı.

Hangi Denetimlerden Geçildi?

Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi’nin çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, iletişim ve katılım, müşteri geri bildirim yönetimi, tedarik zinciri ve ortam koşulları gibi ana başlıklar altında bağımsız bir denetim sürecinden geçerek verildiği kaydedildi.

Bu belgeyi elde eden şirketlerim, çevresel etki yönetimlerini şeffaf bir şekilde göstererek sürdürülebilir bir rekabet avantajı elde ettiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Tüm bunlara ek olarak artan müşteri memnuniyeti ve kurumsal itibar gibi konularda da öne çıktığı aktarıldı. Ayrıca belgenin sağladığı avantajlar arasında bugünün değerleriyle uyum sağlama, yeni müşteri kazanma ve yeni ürün/hizmetler sunmanın da yer aldığı eklendi.

Bureau Veritas tarafından gerçekleştirilen denetimler, şirketlere uluslararası alanda hizmet veren ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir kuruluş tarafından yapılmaktadır.

Söz konusu denetimlerin, laboratuvar testlerinden gözetim ve sertifikasyon hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede sunulduğu paylaşıldı. Dünya genelinde 140’tan fazla ülkede faaliyet gösterdiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın