Yatırım yapmaya başla!

Pegasus Seçtiği 150 Yeni Pilot Adayına 2 Yıllık Eğitimle İstihdam Sağlayacak

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, 2019 yıl sonu itibarıyla seçilen 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim verilmeye başlanacağını açıkladı.
Pegasus Seçtiği 150 Yeni Pilot Adayına 2 Yıllık Eğitimle İstihdam Sağlayacak

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, yaptığı açıklamada 2019 yılının Ocak ayında Pegasus Pilot Yetiştirme Programı’nı başlattıklarını belirtti. “Yıl sonu itibarıyla seçtiğimiz 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağız. İlk gruplarımız eğitimlerine başladılar. Tüm eğitim süreçleri ardından başarılı olan adaylarımız, 2020 yılında Pegasus filosunda ‘ikinci kaptan’ olarak sağ koltukta yerlerini alacaklar.” ifadelerini kullandı.

Nane, konuyla ilgili açıklamalarını sürdürürken İstanbul Havalimanı’nın çok kısa bir sürede 90 milyonluk yolcu kapasitesine ulaşmasının ve İstanbul’un kısa zamanda dev bir havayolu taşımacılığı şehrine dönüşmesinin beklenen bir gelişme olduğunu ifade etti.

Nane, Pegasus Havayolları olarak Türk havacılık sektörünün dünyada parlayan bir yıldız haline gelmesi için çok çalışacaklarını ifade etti.

Pegasus Hava Yolları Türk Havacılık Sektöründe Parlayan Bir Yıldız Haline GelecekAçıklamalarını sürdüren Nane, Türk havacılık sektörünün 2003 yılında alınan liberalleşme kararının ardından hızla geliştiğini hatırlatarak sözlerini devam ettirdi. “Havacılık sektörü 2003 yılında Türkiye ekonomisinin yalnızca %0,54’ünü kapsıyordu. Yeni oyuncuların pazara girmesiyle birlikte dünyada %5 olan sektörel büyüme hızı, %53’lük rekor bir gelişim gösterdi.” dedi.

Bununla birlikte Türkiye’nin 2006 yılının sonunda, uluslararası kuruluşların 2015 yılı sonunda ulaşmasını öngördüğü toplam trafik artışına ulaştığı belirtildi. Havacılık sektöründe 2019 yılında büyümenin sürmesini beklediklerini belirten Nane, turizmde meydan gelen gelişmelerin sivil havacılığı da pozitif yönde etkilediğini açıkladı.

Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısında 2017 ve 2018 yıllarında artış kaydedildiğini açıklayan Nane, bu artışın bu yıl da devam etmesini öngördüklerini açıkladı.

Mehmet Nane Turist Sayısında Artış Kaydedildiğini AçıkladıSöz konusu bu artışın dış hat yolcu sayısına olumlu yansıdığı belirtildi. Turizm alanında 2018’de rekor kırıldığını belirten Nane, bu yıl da rekorların beklendiğini açıklarken, 2023 yılında havacılık sektöründen 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir elde etmenin hedeflendiğini dile getirdi.

Öte yandan filolarında son aylarda yazılımsal problemler görülen Boeing 737 Max tipi uçakların bulunmadığının altını çizen Nane, “Önümüzdeki yıllarda gelecek olan siparişlerimiz arasında da Boeing 737 Max bulunmuyor. Filomuzda 42 adedi Boeing B737-800, 1 adedi Boeing B737-400, 12 adedi Airbus A320-200 ceo ve 27 adedi Airbus A320 neo olmak üzere toplam 82 adet uçak bulunuyor.” bilgilendirmesini yaptı.

Pegasus’un sahip olduğu filolarda 5-6 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en gençleri arasında bulunduğuna vurgu yaptı.

Pegasus Türkiye'nin En Genç Filolarına SahipFirmanın kargo taşımacılığı için ayrı uçakları bulunmadığını da sözlerine ekleyen Nane, Airbus’ın üretim planlamaları kapsamında bu yıl sonuna kadar 11 yeni uçağın filolarına katılacağını belirtti. Ağustos ayında ise A321 neo uçağının da teslim alınacağının haberini verdi.

Yalnızca Türkiye’de değil tüm dünya genelinde önemli bir pilot açığı bulunduğunu söyleyen Genel Müdür, filo büyümelerine ve pazar ihtiyaçlarının artışına paralel olarak kokpit ekiplerini büyütmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

Pegasus, yıl sonu itibarıyla seçilen 150 yeni pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacağını duyurdu.

Seçilen 150 Yeni Pilot Adayına 2 Yıllık Eğitim VerilecekBaşlanan bu eğitim süreci hakkında bilgilendirmelerine devam eden Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane,  eğitim sürecinin ardından ek olarak hem uçuş okullarıyla hem de üniversitelerle anlaşmalar yaparak hali hazırda pilotaj eğitimine başlamış olan gençlerin de Pegasus bünyesine katılacağını bildirdi.

Ekip olarak Pegasus yetkinliklerine sahip genç ve dinamik pilotları yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Nane, bununla birlikte sektördeki pilot açığını kapatarak havacılığa katkıda bulunmayı ve donanımlı gençlerin pilot olma hayalini gerçekleştirme hayaline yardımcı olmayı kendilerine görev olarak bildiklerini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum