Yatırım yapmaya başla!

Pedofili Suçlusu Gary Glitter, Joker’de Kullanılan Şarkısından Servet Kazabilir

Çocuk istismarı nedeniyle hapis cezasına çarptırılan pedofili suçlusu şarkıcı Gary Glitter’ın Joker’den bir servet kazanabileceği söylendi. Detaylar aşağıda;
Pedofili Suçlusu Gary Glitter, Joker’de Kullanılan Şarkısından Servet Kazabilir

Açılış hafta sonunda elde ettiği 93.5 milyon dolarla, sinema tarihinde Ekim ayında yayınlanan bir film için en yüksek çıkışı yakalayan Joker, 80.2 milyon dolarlık gişeyle önceki rekorun sahibi olan Venom’u geride bıraktı.

Joker aynı zamanda Ekim ayındaki en büyük ilk güne de imza atarak, Perşembe gecesi özel gösterimleri ile Cuma gösterimlerinde 39 milyon dolarlık bilet satışı yaptı. Warner Bros. Pazar günkü açıklamasında filmim uluslararası toplam 140.5 milyon dolar kazandığını ve toplam hacmini 235 milyon dolara çıkardığını bildirdi.

Ancak Joker, elde ettiği rekor kazancın yanı sıra filmde oynattığı pedofili suçlusunun şarkısıyla da büyük yakı uyandırdı.

Joker Kazancı ve Gary Glitter Şarkısı GündemdeSuçu kanıtlanan pedofili Gary Glitter’ın bir şarkısının filmde kullanılması, sinemaseverler arasında giderek büyüyen bir eleştiri dalgasına yol açtı. Pek çok kişi, Joker’de bir pedofili suçlusunun şarkısının çalınmasını utanç olarak nitelendirirken pek çoğu da eski rock şarkıcısının, telif hakları nedeniyle para kazanabileceği endişelerini vurguladı.

Yapımcılar, Gary Glitter’ın 1972 yılı Rock and Roll Part 2 isimli hit parçasını uzun bir sahnede kullandıkları için tartışmalara yol açtı.

Joker Gary Glitter Şarkısı Kullandı Şarkı, ünlü kötü kahramanı canlandıran Joaquin Phoenix, Gotham City’deki dairesinin dışında uzun adımlarla dans ederken yaklaşık iki dakika boyunca çaldı. Manşetlerde yankı uyandıran haberlerin ardından kaynaklarda; gerçek adı Paul Gadd olan Glitter’ın, kaydın Joker’de kullanılmasına izin verdiği için büyüm miktarda ödeme almayı beklediği iddia edildi. İlaveten sinema salonu bilet, DVD ve film müziği satışlarına bağlı olarak telif hakları alacağı öne sürüldü.

75 yaşındaki Glitter tecavüze teşebbüs, 4 uygunsuz saldırı ve 13 yaşın altındaki bir kızla ilişki yaşama nedeniyle 2015 yılında toplam 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Altı suçun tümü 1970 ve 1980’lerde işlenmiş ve Glitter, ilk kez 1999 yılında çocuk istismarı resimlerine sahip olduğunu kabul ettiğinde hapsedilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum