Yatırım yapmaya başla!

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Neden Sonlandırdı?

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Neden Sonlandırdı?

Dilerseniz öncelikle PayPal’ı biraz tanıyalım… PayPal nedir ve ne işe yarar?

PayPal günümüz teknoloji çağında, internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi olarak faaliyet göstermektedir. PayPal işlemlerini kredi kartı olmadan da gerçekleştirmek mümkün. İnternet üzerinden güvenli bir alışveriş gerçekleştirmek isteyen kullanıcıya şirket tarafından e-posta adresi aracılığıyla transfer imkanı sağlanmakta. Belçika Almanya, Avusturya, Fransa, Birleşik Krallık ve ABD gibi ülkelerde faaliyet gösteren PayPal ile Amerikan doları, yen ve sterlin gibi birçok para birimi kullanılarak ödemeler gerçekleştirilebilmektedir.

Aliexpress, Amazon, eBay gibi uluslararası alışveriş sitelerinde dünyanın dört bir yanından kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alan PayPal, bugün internet sitesinden kamuoyuna oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada: “PayPal olarak, Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz” denildi. Peki, dünyanın en çok kullanılan online ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini neden durdurma kararı aldı?

Gerekçe olarak lisans reddi gösterildi!

PayPal tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki faaliyetlerin durdurulmasının nedeni de kamuoyuna açıklandı. İnternet sitesinde yer alan ifadelere göre, Türkiye’deki faaliyetlerin sonlandırılmasındaki temel neden Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yapılan lisans başvurusunun reddedildiği ifade edildi. Açıklamanın devamında ise 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerin PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştiremeyecekleri ve kullanıcıların bu doğrultuda PayPal hesaplarına giriş yapıp hesaplarındaki bakiyeleri Türkiye’deki banka hesaplarına aktarmaları rica edildi.

“Gerekli izinlerin alınması için çalışmalar devam edecek…”

PayPal tarafından kamuoyuna yapılan açıklamanın son bölümünde ise şirket, Türkiye’de yeniden faaliyet göstermek için girişimlerinde devam edeceğini belirtti. Yapılan açıklamada, lisans başvurusu için girişimlerin yeniden başlayacağı ve gerekli izinlerin alındığı takdirde Türkiye’de yeniden faaliyete geçileceği ifade edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum