Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paypal’ın Kripto Para Ticareti 200 Milyon Dolar İşlem Hacmine Ulaşabilir

PayPaL CEO’su şirketin Bitcoin işlemlerinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Paypal’ın Kripto Para Ticareti 200 Milyon Dolar İşlem Hacmine Ulaşabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son dönemde yükselişini sürdürürken, kurumsalların artan ilgisi de sürüyor. Geçtiğimiz günlerde PayPal, müşterilerine kripto para birimleri üzerinden ödeme hizmeti sağlamaya başladığını duyurmuştu. Bu duyuru Bitcoin fiyatında önemli artış yaşanmasında önemli rol oynadı.

PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin kripto para işlemlerinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Schulman, finansal sistemin önümüzdeki beş yıl içinde önceki 30 yılda kaydedilen ilerlemeye kıyasla daha fazla değişime uğrayacağını düşünüyor. CEO ayrıca şirketin Bitcoin işlem hacminin birkaç ay içerisinde 200 milyon dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Mevcut Finansal Sistem Verimsiz

Mevcut Finansal Sistem Verimsiz

PayPal CEO’su Bitcoin gibi dijital para birimlerinin bu değişime öncülük edeceğini belirterek, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde çok daha az nakit ve kredi kartı işlemi olacağını söyledi.

Schulman açıklamasında, “Dijital para birimleri çağına giriyoruz ve ister kripto para birimleri ister merkez bankası dijital para birimleri olsun, muazzam bir vaatte bulunuyor. Dijital para birimlerinin ödemelerin faydasını artırabileceğine ve finansal sistemi daha kapsayıcı ve daha ucuz hale getirebileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

PayPal CEO’su bugünün finansal sisteminin nispeten verimsiz olduğunu belirterek, para almanın çok uzun sürdüğünü ve bunun düşük gelirli bireyler için daha da zor olduğunu söylüyor. Şirket kripto ödeme hizmetlerini ilk olarak ABD bünyesinde hayata geçirdi.

Bilançoda Bitcoin Olmayacak

Bilançoda Bitcoin Olmayacak

Schulman bu hizmetlerinin kripto para alım satım işlemlerinden daha fazlasını sunduğunu ve beraberinde saklama imkanını getirdiğini belirtiyor. Bunun sadece bir başlangıç olduğuna dikkat çeken CEO, günlük işlemlerde bir fon kaynağı olarak kripto para birimlerini kullanmak istediğini söyledi.

PayPal CEO’su şu an için şirket bilançolarına Bitcoin ekleme planı yapmadıklarını söyledi. Schulman bu kararlarına sebep olarak Bitcoin’in aşırı dalgalanan bir varlık olduğunu ve hissedarlara para iade edebilecekleri güvenli yatırımlar sunmak istediklerini gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%