Yatırım yapmaya başla!

PayPal Tarihindeki En Büyük Anlaşma: iZettle 2.2 Milyar Dolara Satın Alınıyor!

PayPal, İsveç merkezli ödeme şirketi iZettle'yi 2.2 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu. İşte detaylar;
PayPal Tarihindeki En Büyük Anlaşma: iZettle 2.2 Milyar Dolara Satın Alınıyor!

PayPal, İsveçli ödeme şirketi iZettle’yi 2.2 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu. PayPal tarihindeki en büyük satın alma olacak bu anlaşmanın, şirketin Avrupa’daki payını büyük oranda artıracağı ve ABD merkezli Square gibi şirketlere karşı elini güçlendireceği belirtildi.

1998 yılında Elon Musk, Peter Thiel, Yu Pan, Max Levchin, Ken Howery, Luke Nosek tarafından kurulan PayPal’ın bu hamlesi pek çok farklı yönden dikkat çekti. Ve bunlardan bir tanesi; iZettle’nin bu ay halka açılmayı planladığını açıklamasıydı.

Avrupa’nın Square’i olarak da tanımlanan fintech şirketi iZettle, 2018’de borsaya açılacağını belirtmişti.

PayPal iZettle'yi Satın AlıyoriZettle CEO’su Jacob de Geer bu durumu daha büyük pazarlara açılma hedeflerinden bahsederek anlatmıştı. Halihazırda Avrupa ve Latin Amerika’da 12 farklı pazarda faaliyet gösteren iZettle’nin 2017’de 60 milyon euroluk finansman turunu tamamlayarak toplam finansmanının 200 milyon euroya çıkardığını da ayrıca belirtelim.

Sonuçta iZettle’nin 1.1 milyar dolar değerlemeye çıkmayı umduğu halka arzından önce PayPal tarafından satın alınması doğal olarak dikkat çekti.

iZettle Halka Arz Edileceği SöylenmiştiÖte yandan; dün duyurulan haberin ardından PayPal hisseleri % 2 civarında artarken Square’in hisseleri % 3 seviyesinde düşüş gösterdi. Ayrıca PayPal hisselerinin geçen yıl % 60’ın üzerinde yükseldiğini, bu artışın Braintree biriminin mobil ticaretteki başarısı sayesinde olduğunu da söyleyelim.

Ancak dünya çapında 200’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren PayPal, pazar payını daha da geliştirmek istiyor ki bu hamleyi yaptı.

PayPal iZettle'yi 2.2 Milyar Dolara SAtın AlacakElbette, PayPal’ın iZettle’yi 2.2 milyar dolar karşılığında satın alma girişimi onaylandığı takdirde hayata geçirilecek. Ayrıca PayPal’ın duyurusunda yer alan bilgilere göre ABD’li şirketin satın alması üçüncü çeyrekte tamamlanacak ve bu PayPal tarihindeki en büyük işlem olacak. Keza popüler ödeme şirketi, 2015’te Xoom’u 890 milyon dolara, 2013’te de Braintree ile Venmo’yu 800 milyon dolara satın almıştı.

Ancak dünya çapında 200’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren PayPal, pazar payını daha da geliştirmek istiyor ki bu hamleyi yaptı.

John Rainey Kripto Para Açıklamaları Çünkü John Rainey, PayPal’ın piyasadaki fiyat istikrarsızlığı nedeniyle kripto para birimleriyle pek ilgilenmediğini açıkladı. Ve PayPal kripto para birimlerini kabul eden öncü kurumlardan biri olduğu için Rainey’nin açıklamaları büyük yankı uyandırdı.

PayPal bünyesindeki tacirlerin kripto paralara karşı pek ilgili olmadığını çünkü fiyatların çok kararsız olduğunu vurgulayan Rainey, konuşmasında kripto paralara karşı tamamen sert bir tavır almayarak gelecekte fiyat istikrarı sağlanması durumunda bunu destekleyeceklerini de dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum