Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PayPal’ın Eski Çalışanları Algorand Bünyesinde Merkeziyetsiz Ödeme Ağı Başlattı

Fiat on-chain'i temsil etmek için düzenlenmiş stablecoin'lerle sınır ötesi işlemleri başlatılacak.
PayPal’ın Eski Çalışanları Algorand Bünyesinde Merkeziyetsiz Ödeme Ağı Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

PayPal bünyesinde daha önceden çalışmış olan iki kişi, daha hızlı, ucuz ve şeffaf bir ödeme ağı geliştirmek adına harekete geçti. Fintech altyapı şirketi Six Clovers, tüccarları ve ödeme sağlayıcılarını birbirine bağlayan RAPID ağını başlattığını ve müşterilerin dijital para birimleri ve fiat ile işlem yapmasına olanak sağlayacağını duyurdu.

Eski PayPal çalışanları Jim Nguyen ve Nas Kavian tarafından kurulan ve risk sermayesi şirketi Borderless Capital tarafından desteklenen ağ, Algorand blok zinciri üzerine kuruldu. Sistem fiatı temsil edecek ve sabit paraların altyapısından yararlanacak.

Algorand CEO’su Steve Kokinos, Six Clovers’ın geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında bir köprü oluşturarak yeni nesil dijital ürün ve hizmetlere erişimi genişleteceğini söyledi.

Proje ile sınır ötesi ödemeler için SWIFT protokolünü kullanan ödeme sağlayıcıları için bir alternatif sunulacak. Borderless Capital CEO’su David Garcia, Fiat on-chain’i temsil etmek için düzenlenmiş stablecoin’lerle sınır ötesi işlemleri besleme olayının daha önce hiç yapılmadığını belirtti.

Bir hisse kanıtı protokolü olan Algorand, blok zincirinin Nisan ayı itibariyle tamamen karbon nötr olduğunu açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%