Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pay Satışını Tamamlayan Çemaş’ın Hisseleri Sert Düşüyor

Çemaş hisseleri, rüçhan hakkı kullanımından sonra kalan hisselerin borsada birincil piyasada satışının ardından sert düşüşünü sürdürdü.
Pay Satışını Tamamlayan Çemaş’ın Hisseleri Sert Düşüyor

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş (Çemaş) rüçhan hakkı kullanılmayan payların Borsa İstanbul birincil piyasasında satışını tamamladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan Çemaş, rüçhan hakkı kullanım tutarının 317 milyon lira ve kullanım oranının %66,87 olduğunu açıkladı.

Çemaş KAP bildiriminde, “Pay sahiplerimizin yeni pay alma (rüçhan) haklarının kullanımından sonra kalan 1.633.798,948 TL nominal değerli payların, Şirketimizin 17.03.2021 tarihinde KAP’ta yayımlanan Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’na istinaden, Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da satışa sunulması neticesinde, kalan payların tümünün satışı bugün itibarıyla tamamlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bildirimle birlikte hisseler düşüşünü sürdürürken, TSİ 15.45 sularında %2,60 oranında düşüşle 1,50 liradan işlem görmeye başladı.
Çemaş Hisseleri %2,60 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çemaş hisseleri dünkü işlemleri 1,55 liradan kapattıktan sonra bugüne 1,54 liradan başladı. Açılışın ardından bir süre yataya yakın seyreden hisseler, öğleden sonraki işlemlerde düşüşünü hızlandırdı. 1,48 liraya kadar gerileyen hisselerin haftalık kaybı %3,31’e ulaştı.

Çemaş hisseleri aylık bazda %22,51 değer kaybederken, yıllık %64,90 değer kazandı. Hisselerin günlük kaybı ise %2’ye yaklaştı.

Borsa İstanbul’da işlem gören CEMAS kodlu hisselerdeki düşüşün devam etmesi durumunda 1,47 lira ilk destek konumunda bulunuyor. İkinci destek 1,44 lirada bulunurken, yükseliş durumunda 1,54 – 1,58 lira seviyeleri takip edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum