Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pay Alım-Satımını Duyuran Çemaş’ta Hisseler Düşüyor

Çemaş, pay alım-satım işlemlerine dair son gelişmeyi KAP'a bildirirken, hisseler günü negatif bitirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar...
Pay Alım-Satımını Duyuran Çemaş’ta Hisseler Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) pay alım-satım işlemleri hakkında bilgilendirme yaptı. Açıklamada 09.12.2022 tarihinde Çemaş ortaklığının yüzde 100 oranında kontrolüne sahip olduğu iştiraki Merrill Lynch International tarafından yapılan işlemlere dair detaylar paylaşıldı.

Buna göre Merrill Lynch International tarafından 2,40 – 2,50 TL fiyat aralığından 13.982.491 toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 6.944.160 toplam nominal tutarlı satış işlemi neticesinde net 7.038.331 adet Çemaş payı satın alındığı açıklandı.

Söz konusu işlemlerin ardından güncel duruma dair yapılan açıklamada “Bu işlemle birlikte, Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. sermayesinde, iştirakimiz Merrill Lynch International vasıtasıyla dolaylı yoldan sahip olduğumuz payların/oy haklarının oranı 09.12.2022 tarihi itibariyle yüzde 5,299 seviyesine ulaşmıştır. “ ifadesine yer verildi.

Çemaş Pay Alım-Satımı
Kaynak: KAP

Şirket hisselerindeki anlık duruma bakıldığında günü satıcılı geçirdiğini görüyoruz. Saat 17.12’de yüzde 1,19 ekside 2,50 liradan işlem gören CEMAS kodlu hisseler, açılışı 2,54’ten yaptı. Bu seviye günün en yükseği olarak kaydedildi.

Seansın genelinde de negatif yönlü hareket sürdürerek 2,47 lirayla gün içi en düşüğü kaydetti. Yurt içi piyasalardaki keskin ralliyle kıyaslandığında Çemaş hisselerinin değeri bir yılda yüzde 100’ün altında primlendi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

25 Kasım’da 2,67 ile rekor kırdıktan sonra geri çekildi. Aylık getirisi yüzde 23’ye yakın güçlü kazancı işaret etse de haftalık bazda yatırımcısına yüzde 2’den fazla kaybettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.