Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Kurucu Ortağı Paul Allen Hayatını Kaybetti

1975’te Bill Gates ile birlikte Microsoft’u kuran Paul Gardner Allen hayatını kaybetti. Detaylar aşağıda;
Microsoft’un Kurucu Ortağı Paul Allen Hayatını Kaybetti

1975 yılında Bill Gates ile birlikte Microsoft’u kuran Paul Gardner Allen hayatını kaybetti. 1953 yılında Seattle, Washington’da dünyaya gelen Paul Allen’ın Pazartesi günü öğleden sonra lenf kanseri nedeniyle öldüğü bildirildi.

Allen’ın sahibi olduğu yatırım şirketi Vulcan’dan yapılan açıklamada Allen; “Microsoft’un kurucularından, önemli teknoloji uzmanı, hayırsever, toplum insanı, çevreci, müzisyen ve sanat destekçisi kurucumuz” ifadeleriyle tanımlandı. 20 milyar dolardan fazla servetiyle dünyanın en zengin kişileri arasında yer alan Allen’ın ölüm haberi tüm dünyada yankı uyandırdı.

Bill Gates ile birlikte dünyanın en zengin ikilileri arasında yer alan Paul Allen, uzun yıllar boyunca şirketin CEO’luğunu üstlenmişti.

Microsoft Kurucu Ortağı Öldü Bir süre sonra geçirdiği hastalık nedeniyle şirketten ayrılan Microsoft’tan ayrılan Paul Allen, takım değerlerine göre en zengin NBA takımları arasındaki Portland Trail Blazers’ın da sahibi olarak bilinmekteydi. İlaveten, birçok spor kulübü de olan Allen NFL’nin Seattle Seahawks’ın da sahibiydi. Bu özellikleriyle de dünyanın en zengin spor kulübü sahipleri arasında yer alıyordu.

Kısacası bu ayın başlarında hastalığına yönelik tedavi gördüğünü açıklayan Paul Allen, dünyanın en ünlü isimlerinden birisiydi.

Paul Allen Kanser Tedavisi Görüyordu 65 yaşında hayatını kaybeden Allen’ın kız kardeşi Jody ağabeyinin olağanüstü bir birey olduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptı: “Paul Allen çoğu kişi için bir teknoloji uzmanı ve hayırsever olarak bilinse de bizim için çok sevilen bir erkek kardeş, dayı ve sıra dışı bir arkadaştı. Paul’un ailesi ve arkadaşları, onun zekasını, sıcaklığını, cömertliğini ve derin merakını tecrübe etmekten dolayı mutlu oldu.”

İlaveten; Allen’ın Vulcan aracılığıyla pek çok hayırseverlik projesini desteklediği, kendisinin ayrıca yapay zeka ve benzeri son teknolojilere odaklandığı kaydedildi.

Paul Allen Vulcan Aracılığıyla Pek Çok Hayır İşi YapmıştıMesela Vulcan, Seattle’ın kültür kurumlarına ve şehrin bölümlerinin yeniden canlandırılmasına da yatırım yapmıştı. Tüm bunların yanında Paul Allen Bono ve Mick Jagger dahil olmak üzere birçok ünlü müzisyenle çalışmış bir elektro gitaristti. Kendisi bu nedenle Seattle’daki Jimi Hendrix’e adanmış Experience Music Project isimli projeyi finanse etmişti. Bina, mimar Frank Gehry tarafından eritilmiş bir elektro gitarı andırmak üzere tasarlanmıştı.

Vulcan CEO’su Bill Hilf de; “Paul ile çalışmaktan onur duyan hepimiz, bugün tarif edilemez bir kayıp yaşıyoruz” dedi.

Vulcan CEO’su Bill Hilf Paul Allen Ölümü HakkındaBill Gates de kişisel bilgisayarların Paul Allen olmadan var olmayacağını vurgulayarak, Paul’un doğru bir ortak ve kıymetli bir dost olduğunu söyleyerek ünlü isim hakkında şunları söyledi: “Paul hayatı ve etrafındakileri sevdi ve hepimiz ona karşılık verdik. O çok daha fazla zamanı hak etti ama Alllen’ın gelecek nesiller için teknoloji ve hayırseverlik dünyasına yaptığı katkılar yaşayacak. Onu çok özleyeceğim.”

Microsoft’un mevcut CEO’su Satya Nadella da Allen’ın Microsoft’a ve teknoloji endüstrisine vazgeçilmez katkılarda bulunduğunu dile getirerek, ondan çok şey öğrendiğini ve ilham almaya devam edeceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum