Yatırım yapmaya başla!

İnsanların Suratına Patlayan Stres Çarklarına Dikkat Edin!

Bir uyarı niteliğindeki bu haber, stres attırdığı söylenen çarklar üzerinedir. İki kişinin yaralanmasına neden olan stres çarkı patlamalarının detayları sizlerle:
İnsanların Suratına Patlayan Stres Çarklarına Dikkat Edin!

Son dönemin en popüler oyuncağı olan stres çarkı, geliştiricilerine göre stres atmanıza ve dikkatinizi toplamanıza yarıyor. Ama yaşanan olaylar, bu açıklamayı yalanlayacak cinstendi. Nedeni tam olarak bilinmeyen sebeplerden ötürü patlayan stres çarkları, biri çocuk iki kişiyi kötü bir şekilde yaraladı. Bir uyarı niteliğindeki bu haberi sizler için derledik.

Stres çarkının ilk kurbanı, Alexander Dögl isimli yetişkin bir erkek. Arkadaşlarıyla birlikte stres çarkı satın aldı; ama bir süre sonra yavaş döndüğünü düşünmeye başladı.

Alexander Dögl Stres Çarkı Kurbanı

Çarkın daha hızlı dönmesi için arkadaşıyla birlikte basınçlı hava tabancası kullanmaya karar verdiler. Ama biraz sonra başına geleceklerden habersizlerdi.

Hava tabancası sayesinde daha hızlı dönmeye başlayan stres çarkı, bir anda Alexander’in elinde patlıyor. Alexander, Expressen’e yaptığı açıklamada, bir anda etrafın kana bulandığını söylüyor.

Stres Çarkı Elinde Patladı

Arkadaşları olay sonrasında Alexander’i hastaneye götürürler ve başparmağına 8 dikiş atılır. Aynı zamanda röntgen sonucuna göre başparmağında çatlak oluşmuş ve tendonu zedelenmiştir.

Diğer bir stres çarkı olayı ise bir baba ile oğlu arasında yaşanıyor. John Harris oğluyla kendisine stres çarkı alır ve Youtube’den izledikleri videolarda gördükleri hareketleri denerler.

John Oğluyla Birlikte Stres Çarkı Aldı

Tribunist’ten yapılan açıklamalara göre; John hava kompresörü ile stres çarkının daha hızlı döndüğünü görür. Bunun üzerine hemen denemeye karar verir. Ama bu deneme, biraz pahalıya mal olmuştur.

Hava kompresörü sayesinde hızlı dönmeye başlayan çark, oğlunun suratında patlamıştır. Baba hemen oğlunu acile götürmüştür ve dudağının üzerine 30 dikiş atılmıştır.

Çocuğun Dudağına 30 Dikiş Atıldı

Baba John daha sonra Facebook hesabı üzerinden bir gönderi yayınlamış ve arkadaşlarını konuyla ilgili bilgilendirmiş. Gönderide yaşadıkları olayın detaylarını anlatmış ve herkesin bu konuda dikkatli olması gerektiğini söylemiştir.

İki stres çarkı vakasında da görüldüğü gibi hızlı döndürme işlemi sonrasında yaşanan patlamanın tehlikeli boyutlara geldiği anlaşılıyor. Genellikle küçük çocukların elinden düşmeyen bu oyuncak ile ilgili dikkatli olmanızı öneririz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum