Yatırım yapmaya başla!

Patates Cipsleri Nasıl Üretilir? Kilo Aldıran Atıştırmalığın YolculuğuPatates cipsleri, zararları olduğu söylenmesine rağmen günlük hayatta sıklıkla tüketilen bir üründür. Yemekten sonra, atıştırmalık canımız bir şeyler çektiğinde ya da bir yerde denk geldiğimizde dayanamaz elimizi cips paketinin içine atarız. Videoda her gördüğümüzde cezbedici görüntüsü ile insanın canını çektiren patates cipsinin üretimi sırasındaki aşamalara tanık olacaksınız.

Günümüzde aperatif, atıştırmalık diyince aklımıza ilk gelen besinlerden birisi patates cipsi olmaktadır. Dünyanın her yerinde üretimini ve satışını sağlayan dev cips firmaları sayesinde her köşe başında patates cipsine rastlamamız mümkündür. Günümüzde patates cipsi dünyanın en çok satışı yapılan ürünlerinden olmayı başarmıştır.

Patates cipsine dünyanın her yerinde ilginin büyük olması, bu endüstrinin inanılmaz derecede büyümesine neden olmuştur. Bu talep aynı zamanda cipslerde çeşitliliği de önümüze getirmiştir. Farklı aromalarda ve soslarda üretilen cipsler, hemen her damak tadına hitap edecek seçenekler ile karşımıza gelmektedir.

İzlediğiniz videoda görüldüğü üzere patatesler ilk olarak kabuklu şekilde banttan geçiriliyor. Patatesin yapısı gereği üzerinde bulunan kirlerden arındırılması için su dolu bir havuzdan geçiriliyor. İnsan eli değmeden tamamen otomasyon ile yapılan işlemlerde patateslerin kabuğunun soyulduğu görülüyor.

Tavsiye Ediyoruz: Dünyanın En Pahalı Patates Cipsi: “St Eriks”

Kabuklarının soyulmasından sonra tekrar su ile yıkanan patatesler ince şekilde soyulması için bantta ilerleyişini sürdürüyor. Soyulan patateslerin daha sonra yağ dolu bir havuzda kızartıldığı görülüyor. Tırtıklı yapıları ile dikkat çeken cipsler, bol yağın içerisinde kızartıldıktan sonra, yağlarının süzülmesi için ayrı bir işlem uygulanıyor. Sonrasında kızarmış patates cipsleri tuzlama ve aromalarının eklenmesi işleminden geçiyor.

Yağları süzülen patates cipsleri bir süre kuruması için beklendikten sonra özel ambalajları ile paketlenme işleminden geçiriliyor. Bu işlem sırasında cipslerin bayatlamaması için paketin içerisi özel bir hava ile doldurulmaktadır. Cips paketini açtığınız esnada bir havanın dışarı çıktığını hemen hissedersiniz.

Videoyu izlerken canınız cips çekip hemen bir markete koşmak isteyebilirsiniz. Kızartma ve yağlı olmasından dolayı sürekli sağlığa zararlı olduğu belirtilen patates cipsinden, lezzeti sayesinde insanlar kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum