Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pasifik Teknoloji (PATEK) Borsada İşlem Görmeye Başladı

Halka arzı gerçekleşen Pasifik Teknoloji (PATEK) bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Detaylar şöyle...
Pasifik Teknoloji (PATEK) Borsada İşlem Görmeye Başladı
HABER GİRİŞ

Borsanın son haftalarda rekor seviyelere ulaşması ile beraber uzun zaman sonra halka arz onayları da gelmeye başladı. Geçen hafta Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş için talep toplama işlemleri gerçekleştirmişti.

6-7 Şubat tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleştirilen PATEK bugün borsada Ana Pazar’da işlem görmeye başladı. Halka arz edilen şirket borsadaki ilk gününde tavan fiyattan işlem görmeye başladı.

PATEK’in 35,00 TL’den halka arz edilen payları, açılışta yüzde 10,00 artışla 38,50 TL seviyesine ulaştı. Pasifik Teknoloji halka arzına yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2,56 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara yaklaşık 8,74 katı oranında talep geldiği bildirildi.

Halka arz edilen 27.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiş ve halka arz büyüklüğü 945.000.000 TL olarak gerçekleşti. Hisse senedinin ilk gününde tavan fiyatta işlem görmesi, borsanın tarihi zirvelerinde seyretmesi ile aynı döneme denk geliyor.

BIST 100 endeksi güne 9217 puan ile yeni rekor seviyesinden başlangıç yaptı. Endeks yazım itibarıyla 9160 puan seviyesinde bulunuyor.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.