Yatırım yapmaya başla!

Pasaport Harçlarına Yüzde “14.47’lik” Zam!

2018’de yurt dışı seyahatine çıkmayı düşünenlerin dikkatine! Zira verilen son bilgilere göre yeni yılda pasaport harçlarına % 14.47 oranında zam geliyor…
Pasaport Harçlarına Yüzde “14.47’lik” Zam!

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından pasaport harçlarına gelecek zam oranı da belli oldu. Diğer bir ifadeyle; vatandaşın duymaktan bıktığı, hatta bazılarının artık umursamadığı zam haberleri, bu kez pasaport harçlarıyla gündeme geldi.

Önümüzdeki yıl yurt dışına seyahat etmeyi düşünen vatandaşları epey üzecek verilere göre, pasaport harçları % 14.47’lik artış gösterecek. Peki, 9 yılın zirvesini gören enflasyon kaynaklı arttığı söylenen pasaport harçları için ne kadar ödeme yapılması gerekecek?

Her yıl düzenli olarak artan pasaport ücretlerinin 2018 yılı zam oranı da belli oldu.

2018 Pasaport Harçları Ne Kadar Yüzde 14.47’lik oranla gündeme bomba gibi düşen artış, akıllara geçtiğimiz yıllarda manşetlerde yer eden dünyanın en pahalı pasaportu Türkiye’de gerçeğini getirdi. Bilmeyenler için 2015’te en pahalı pasaport unvanının ülkemize ait olduğunu hatırlatmak isterim.

Daha da ötesi; söz konusu unvan 2012’de de Türkiye’deydi, hatta bu konuda Guinness Rekorlar Kitabı’na bile başvurulmuştu.

2018 Pasaport Harçları Zam OranıKısacası; aynı unvanı önümüzdeki yıl da taşıyabiliriz. Şimdi dönelim konumuza. 2018’de pasaport harçları için ödenecek miktarlar; sürelerine göre belirtildi.

6 aylık 137.50 TL, 1 senelik 201.30 TL, 3 senelik 465.50 ve 4 – 10 senelik 657.40 TL şeklinde belirtilen rakamlar, 2018 Ocak ayı itibariyle geçerli olacak.

Pasaport Harçlarına % 14.47'lik ZamAyrıca çıkarılan son yasaya göre 2017 yılının sonunda tüm pasaport işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Son olarak pasaport harçlarının artışı hakkında konuşan Biletler.com Müşteri İlişkileri Yöneticisi Yasin Canlı’nın; zammın birçok yolcuyu etkileyeceğini fakat yurt dışına gidip gelen vatandaşın sayısında azalma olmayacağını söylediğini ekleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum