Yatırım yapmaya başla!

Parkour ve Freerunning Sporu: Özgürlüğü Doyasıya Yaşayacağınız Ekstrem Deneyimlerİnsanlar kendilerini zinde hissetmek ve sağlıklı bir hayat yaşamak için çeşitli sporlar yaparlar. Günümüzde spor adı altında yapılan pek çok değişik aktivite mevcuttur. Bu spor türleri arasında bazıları hayatımızın her alanında var olurken bazı sporları ise ilk defa duyuyor olabiliriz. Videoda izleyeceğiniz Parkour ve Free Running görüntülerini izlediğinizde sporcuların özgürce spor yaptığına tanık olacaksınız.

Tavsiye Ediyoruz: Dünyanın En Zengin 10 Profesyonel Kaykaycısı

Bu sporu tamamen insan bedenine dayalı, başka hiç bir şeye ihtiyaç duyulmadan yapılan sokak sporu olarak tanımlayabiliriz. Parkour sporu için gerekli tek şeyin içinde yaşadığımız şehir olduğunu söyleyebiliriz. Sokaklarda gezerken gözümüze çarpan her şeyin bu spor için bir araç olarak kullanılabileceğini söylesek yanlış olmaz. Binaların çatıları, kaldırımlar, taş yapılar, merdivenler, tırabzanlar, bu spordan yararlanılan başlıca yapılar olarak karşımıza gelmektedir.

Parkour sporunu yapan sporcuların hareketlerine çeşitli artistik hareketler eklemesi ile yapılan spora ise Free Running sporu denmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere bu sporun tamamen özgürlüğe vurgu yaptığını söyleyebiliriz. Bir şehrin her noktasında bu sporun yapılabilmesi ve herhangi bir sınırlama olmaması, bu sporun ne kadar özgürce yapıldığını sergiliyor.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En İyi Sörfçüleri ve Dev Dalgalarla Muhteşem Dansları

Parkour sporunu başarıyla yapabilmek için izlediğiniz videodan da anlaşılacağı üzere sporcuların son derece güçlü ve dengeli olması gerekiyor. Tamamen insan bedenine endeksli bu sporda herhangi bir hatada istenmeyen sakatlıkların yaşanması içten bile değil.

Parkour sporcularını izlerken bir ninja filmi izliyor hissine kapılabilirsiniz. Son derece hızlı ve atletik olan sporcular sergiledikleri hareketler ile izleyenleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor.

Parkour ‘un görüntülerden de anlaşılacağı üzere, herkesin yapabileceği bir spor dalı olmadığı anlaşılıyor. Ekstrem spora meraklı gençlerin özgürce icra ettiği bu spor, izleyenleri fazlasıyla etkilemeyi başarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum