Yatırım yapmaya başla!

Pariteler Son İşlem Gününde Ons Altın ve Petrole Paralel Değer Kaybetti!

Haftanın son işlem gününde aldıklarını iade eden pariteler, emtiaya paralel hareket ediyor. İşte detaylar;
Pariteler Son İşlem Gününde Ons Altın ve Petrole Paralel Değer Kaybetti!

Dün Şükran Günü tatili nedeniyle ABD hisse senedi piyasaları işlem görmedi, vadeli piyasalarda da erken kapanış yaptı. Bugün de hem hisse senedi piyasaları hem de vadeli piyasalar erken kapanış yapacaklar.

Dün AB ile İngiltere’nin Brexit sonrası ticaret anlaşmasının taslağını hazırlanması ve anlaştığı haberi Euro üzerinde de olumlu etki yaptı ve parite 1.14 seviyesinin üzerinde bir kapanış yaptı.

Haftanın son işlem gününde hafif değer kaybı ile 1.1348 seviyelerinden işlem gören EUR/USD paritesi için yukarı yönlü hareket devam ederse 1.1430 ve 1.1458 seviyeleri takip edilecek direnç noktaları olarak öne çıkıyor. 50 günlük hareketli ortalama ise 1.1489 seviyesinde ve oldukça güçlü bir direnç bölgesi olarak değerlendiriliyor.

Altın Haftanın Son Gününde Aşağı Baktı

Altın Haftanın Son İşlem Gününü Kayıplı KapatabilirXAU/USD FED’in önümüzdeki dönemde daha güvercin bir yapıya sahip olacağı ve faiz artış politikasında daha temkinli davranacağı beklentisi altını son 2 haftanın en yükseğinden işlem görmesine neden olmuştu. FED vadelilerine göre 2019 yılında FED’in faiz artış sayısı 2 olarak fiyatlanıyor.

Bugün hafif kayıpla 1.224,14 dolar seviyelerinden işlem gören değerli metalin yukarı yönlü hareketinin devamı durumunda 1.230 ve 1.232 dolar seviyeleri takip edilecek direnç noktaları olacaktır.

Satış baskısının kuvvetlenmesi durumunda ise 1.225 seviyesi gün içerisinde takip edilecek ilk destek noktası konumunda, kırılması durumunda ise 50 ve 100 günlük hareketli ortalamanın kesiştiği bölge oldukça güçlü bir destek noktası olacaktır.

WTI Petrol ve USD/JPY Paritesi Değer Kaybetti

Petrol Aşağı Yönlü Hareket Ederken USD/JPY KayıptaDün açıklanan haftalık stok verisinde beklentinin üzerinde açıklanan stok artışı temel görünümün negatif olduğunu teyit etmiş oldu. Bugün WTI petrolde %1.4 değer kaybıyla 53,85 dolar ve Brent petrolde %1.4 değer kaybıyla 62,60 dolar seviyesinde kapanış gerçekleşmişti.

Haftanın son işlem gününde  WTI petrol -%6.08’lik değer kaybı ile 51,31 dolar seviyesinde ve Brent Petrol -%4.33 civarında değer kaybı ile 59,89 dolarda işlem görmekte. Ham petrol %0.29’luk bir artış kaydederek 54.01 dolar seviyesinde gözlemleniyor.

Bugün dar bir bantta işlem gören USD/JPY paritesi Asya seansında kısa süreli olarak 113.00 psikolojik sınırını test etse de kalıcılık sağlayamadı ve 112.71 seviyelerinden işlem görüyor. 112.95 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama ve 113.15 seviyeleri parite için takip edilecek direnç noktaları olarak değerlendiriliyor.

Olası bir geri çekilmede 112.15 seviyesinde bulunduğu belirtilen 100 günlük hareketli ortalama parite için en önemli destek noktası konumunda gözlemleniyor, öncesinde ise 112.82 ve 112.69 seviyeleri takip edililiyor.

GBP/USD Perşembe Kazancını Cuma İade Ediyor

Perşembe Günü Primlenen GBP/USD, Haftanın Son Gününde KayıptaGBP/USD Başbakan May’in yarın AB komisyonu başkanı Juncker ile yapacağı görüşme öncesinde Birleşik Krallık ile AB arasında Brexit sonrası için ticaret anlaşmasının taslağı yayınlandı.

Taslağa göre AB ile Birleşik Krallık arasında serbest ticaret bölgesi kurulması, gümrüklerde iş birliği konuları öne çıkarken herhangi bir vergi ücret konularına girilmemiş, geçiş sürecinin ise 1-2 yıl uzayabileceği belirtilmiş.

Dün taslak sonrasında sert yukarı yönlü hareketle 1.29 seviyesinin de üzerini test eden ve işlem gününü yaklaşık %0.80 primle sonlandıran parite bugün dar bir bantta ve yatay hareketle 1.2825 seviyelerinden işlem görüyor.

1.2945 seviyesi günün ilk direnç noktası konumunda. 50 ve 100 günlük hareketli ortalama ise 1.300 seviyesinde kesişmiş durumdalar ve oldukça güçlü bir direnç bölgesi olarak gözlemleniyorlar.

Dolar endeksinde son iki gündür geri çekilme izleniyor. Bugün de Brexit haberleriyle birlikte 96,32’ye gerileyen endeks, günü 96,48’den sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum