Yatırım yapmaya başla!

Paris Katakombları’nda Yaşanacak Lüks Cadılar Bayramı Gecesi

Paris Katakombları’nda Yaşanacak Lüks Cadılar Bayramı Gecesi

Kökeni Paganlar’a kadar dayanan Cadılar Bayramı, genellikle Batı ülkelerinde kutlanıyor olsa da günümüzde evrensel bir kavram haline gelmiştir. Zaten yılardır Amerikan filmlerinde gördüğümüz Cadılar Bayramı sahnelerini ezberlediğimiz için, bu kavram bize de yabancı gelmiyor. Her sene 31 Ekim’de yapılan bu kutlamaların oldukça eğlenceli göründüğünü de kabul etmeliyiz. Korkutucu kostümler, rengarenk şekerlemeler, ışıklı balkabakları, maskeli balolar, eski ve ürkütücü evlere yapılan gezilerle büyüleyici bir havası olan kutlamalar, aksiyon dolu bir gecenin güzel etkinlikleri. Aslında ülke olarak bazıları bizim eğlence anlayışımıza da yerleşmiş durumda.

Bu aktiviteler ne kadar eğlenceli olursa olsun, bazı insanlar her sene tekrar etmekten sıkıldıkları için bu organizasyonları çekilmez bulabiliyor. Nitekim korkuyu gerçekten iliklerine kadar hissetmek isteyenler de farklı tarzda aktivitelere yönelebiliyor. Airbnb isimli firma eğlence severlerin imdadına bu noktada yetişiyor. 2008 yılında kurulan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Airbnb, bu geceyi ölümsüzleştirmek isteyenlere unutulmaz bir anının garantisini veriyor. Dilerseniz bu ilgi çekici etkinliğe ve misafirlerine yaşattığı aktivitelere daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda Paris Katakombları’nda yaşanacak lüks cadılar bayramı:

Airbnb’in Sunduğu Ürkütücü Cadılar Bayramı Etkinliği

Airbnb’in Sundu Ürkütücü Cadılar Bayramı EtkinliğiÖncelikle, bu fırsattan yalnızca 2 kişinin yararlanabileceğini belirterek ayrıntıları paylaşmaya başlayalım. Airbnb’in yaptığı yarışmayı kazanan bir kişi, Paris Katakombları’na bir partneriyle giderek, 31 Ekim’i dünyanın en büyük mezarlığı olarak bilinen taşocaklarında geçirme fırsatına sahip olacak. Paris Katakombları, 1781 yılında polis müdürü Lenoir’in, İnnocents isimli mezarlığı taş ocaklarına taşıtmasıyla oluşturuldu. Daha sonra civarda bulunan birçok mezarlık da bu taş ocaklarına taşınarak, günümüzün en büyük mezarlığı ortaya çıkmış oldu.

Airbnb’in Sundu Ürkütücü Cadılar Bayramı EtkinliğiDenfert Rochereau meydanından girişi olan mezarlık, her yıl 500.000’den fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Ayrıca buranın yerin 20 metre altında bulunduğunu da hatırlatalım. 2 km uzunluğunda dolambaçlı tünellerden oluşan bu yer altı mezarlığının; Victor Hugo, Gaston Leroux ve Anne Rice gibi yazarlara ilham olduğunu da belirtebiliriz. Paris Katakombları’nın film çekimleri hatta moda defileleri için bile kiralandığını belirtelim.

Airbnb’in Sundu Ürkütücü Cadılar Bayramı EtkinliğiSonuçta Airbnb’in belirleyeceği iki kişi 31 Ekim gecesini bu mezarlıkta geçirecekler. Tabi, mezarlığın içerisinde özel bir oda da onları bekliyor olacak. Üstelik konuklara içki, kahvaltı ve akşam yemeği servisi de yapılacak. Gerçi etrafında yüzlerce iskelet varken, insanın iştahı kalır mı bilemiyorum. Ancak 6 milyon civarında ölü Parisliyle yerin 20 metre altında yapayalnız kalmanın olağanüstü olacağından hiç şüphemiz yok.

Dünyamız kültür açısından gerçekten oldukça renkli. Bazı inançlar, yapısı itibariyle bizlerde şaşkınlık uyandırsa da orada yaşayanlar için gayet doğal gelebiliyor. Ama ben şunu merak ediyorum, size de böyle bir fırsat sunulmuş olsaydı, Paris Katakombları’nda bir gece geçirmeye cesaret edebilir miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum