Yatırım yapmaya başla!

Parasının Değerini Bilenlere: Paratic.com’un 2016’da En Çok Okunan Kişisel Finans İçerikleri

Parasının Değerini Bilenlere: Paratic.com’un 2016’da En Çok Okunan Kişisel Finans İçerikleri

Yeni yıldan istediklerinizden bir tanesi de “para” değil mi? Siz de tıpkı diğerleri gibi yeni yılın önünüze yeni kapılar açmasını, çok daha iyi kazançlar getirmesini beklemiyor musunuz? Evet, para herkes gibi sizin dilekleriniz arasında da başköşelerden birini kapmış olmalı! Tamam, parayı istiyorsunuz istemesine; ama bu isteğinizi gerçeğe dönüştürmek için nasıl bir yol izliyorsunuz? Daha doğrusu, “elinin kiri” olarak da tanımlanan bu aracı, ne şekilde istiyorsunuz diyeyim! Sonuçta; her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi yok mu? Peki, siz yeni yıldan daha çok parayı dilerken, gerçekleştirmek adına ne yapıyorsunuz?

Tamam, belki zamlı bir maaşın hayalini kuruyor belki çok daha iyi para kazanabileceğiniz bir pozisyonda çalışmayı hedefliyor belki de bir mucizenin sizi gerçek zenginliğe ulaştırmasını istiyorsunuz. Hatta aranızda büyük ikramiyenin kendisine çıkmasını bekleyenlerin sayıca epey fazla olduğundan da eminim. Ancak bütün bunlar, kişinin o klişe dileğinin bir lamba cini tarafından gerçekleştirilmesi için yeterli olmuyor. Çünkü zenginlik (çok çok istisnai durumlar dışında) emek verilerek ve yeteri kadar çalışarak ulaşılabilen bir şey!

Zaten biz de bütün bir sene boyunca, temel olarak en çok bu konu üzerinde durduk. Zenginlikle ilgili doğru bilinen yanlışlardan tutun da daha çok para kazanmaya, daha çok birikim yapmaya ve istenen varlığa daha çok yaklaşmaya varana kadar, bir dizi farklı mevzu hakkında konuştuk. Konuşulan konular ayrıydı belki; ama ulaştıkları sonuç hep aynıydı! Çünkü bütün yapı taşları bir araya geldiğinde ortaya çıkan şey, hep “zenginlik” oluyordu. Uzun lafın kısası; sevgili okurlar, 2017’de parasal durumunuzu değiştirmeyi gerçekten istiyor, hak ettiğiniz maddi düzeye gelmek için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız hemen şimdi aşağıdaki maddeleri incelemelisiniz, derim. Zira aşağıda 2016 yılının en çok okunan kişisel finans içerikleri bulunuyor. Ki bu yazılarda; ihtiyacınız olan o uyanışı sağlayacak her türlü bilgiyi bulacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

İşte 2016 yılında Paratic.com’un en çok okunan kişisel finans içerikleri:

1 Daha Zengin Olmak için Kış Aylarında Yapılması Gerekenler

Daha Zengin Olmak için Kış Aylarında Yapılması GerekenlerDaha zengin olmak mı istiyorsunuz? O zaman önceliğiniz; istediğiniz zenginliğe bir gecede ulaşamayacağınız gerçeğini görmek olmalı! Yani bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız işin içine zamanınızı ve emeğinizi de katmalısınız. Küçük adımlarla ilerlemenin, hiç adım atmamaktan çok daha mantıklı olduğunu kabul etmeli ve yavaş da olsa bir şekilde ilerlemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu dediklerimde anlaştıktan sonra ise şimdi söyleyeceklerimi bugünden itibaren uygulamaya başlamalısınız.

Malum mevsim kış! Ve pek çok kişi, kara kışın ne kadar masraflı olduğundan şikayetçi! Yaza göre çok daha kabarık gelen faturalar, yaz sezonuna göre çok daha pahalı olan kışlık ihtiyaçlar, ortaya çıkan hastalıklar ve daha bir dizi nedenden dolayı; kış mevsiminin diğer mevsimlere göre daha fazla gideri var! Ama bu kış mevsiminin pahalılığına karşı hiçbir şey yapamayız, anlamına gelmiyor. Belli başlı yöntemleri kullanarak, siz de kış aylarını çok rahat bir şekilde geçirebilir, hatta isterseniz bu dönemde eskiye göre çok daha zengin olmayı bile başarabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı da aşağıdaki yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

2 Satın Almayıp Evinizde Çok Daha Ucuza Yapabileceğiniz Ürünler

Satın Almayıp Evinizde Çok Daha Ucuza Yapabileceğiniz ÜrünlerCüzdanınızdan çıkan paranın nerelere gittiğini biliyor musunuz? Her ay aldığınız paranın diyorum; tek tek nerelere harcandığının, ne gibi ihtiyaçlarınız için cebinizden çıktığının sahiden farkında mısınız? Daha doğrusu, satın aldığınız her ürünün harcadığınız paraya değdiğinden emin misiniz, diyeyim. Neden mi bu soruları soruyorum. Çünkü pek çoğunuzun bu sorulara, olumlu yanıtlar veremeyeceğinden eminim. Birçoğunuzun parasını bilinçsizce kullandığını ve marketlerde, alışveriş merkezlerinde hiç gerekli olmayan ürünlere umarsızca harcama yaptığını biliyorum.

İşte bu nedenle de 2017 gelmeden satın almak yerine evinizde çok daha ucuza yapabileceğiniz ürünleri öğrenmenizi öneriyorum. Evet evet! Siz de birazcık zamanınızı harcayarak, cüzdanınızdan hiç yok yere çıkan paraların cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Peki, ama bunlar ne gibi ürünler mi? İşte onlara da yazının devamını okuyarak ulaşmalısınız. Bakalım, pek ala kendinizin de yapabileceği ürünleri gördüğünüzde ne kadar şaşıracaksınız?

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

3 Borç Batağından Maddi Refaha Çıkmanın 7 Yolu

Borç Batağından Maddi Refaha Çıkmanın 7 Yolu2016’nın en çok okunan kişisel finans içerikleri arasında elbette bu da var! Sonuçta; günümüzde çoğu insanın borçla yaşadığını biliyoruz. Hatta birçoğunun yaşamaktan da öte borç batağında boğulmak üzere olduğunu bile söyleyebiliriz. İşte bu nedenle; kişinin az da olsa borçlarından kurtulmayı öğrenmesi ve durum çok daha vahim hallere gelmeden maddi durumunu düzeltmesi gerekiyor.

Aksi takdirde; cüzdanda açılmış olan delik gün geçtikçe biraz daha büyüyor ve insanı borçtan nefes alamayacağı durumlara getiriyor. Şayet böyle durumlar içerisine düşmemek ya da (çoktan düşmüş olabilirsiniz) bu kötü durumun içinden kendinizi kurtarmak istiyorsanız, o zaman yazının devamından ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz, derim.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

4 Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Para Kazanmanın 6 Yolu

Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Para Kazanmanın 6 YoluEvdeki fazlalıklardan kurtulmak mı? Evet evet! Tam olarak bunu söylüyorum. (Fazlalık dediysem, sakın ola siz bunu karınızı-kocanızı kapının önüne koymak olarak düşünmeyin!) Şaka bir yana; evinizdeki fazlalıklardan kurtularak da maddi durumunuzu iyileştirmeniz mümkün.

Hem en başta ne demiştim? Zenginliği, öyle bir gecede elde edilebilecek bir şey olarak görmemelisiniz! Yani her yerden ufak ufak çalışır, elinizde olan bütün imkanları kullanırsanız işte o zaman zenginliği garantilemişsiniz demektir. Kaldı ki evinizdeki fazlalıklardan kurtulmak da kullanabileceğiniz bir diğer kazanç arttırma yöntemi! Böylelikle hem ruhunuzu hem bedeninizi yoran bir sürü gereksiz eşyadan da kurtulmuş olacaksınız. Yani yalnızca maddi açıdan değil; aynı zamanda manevi açıdan da kazançlı çıkacaksınız.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

Olur Olmaz Her Şeye Para Harcamamak için 7 Mantıklı Neden

Olur Olmaz Her Şeye Para Harcamamak için 7 Mantıklı Neden Siz de olur olmaz her şeye para harcayan insanlardan biri olabilir misiniz? Elinizi cebinize atarken anlık isteklerinizi karşılamaktan başa bir şey düşünmüyor musunuz? Hayır mı? Bu dediklerimi kesinlikle yapmıyor musunuz? Peki, o zaman şu sorulara cevap verin. Markete alışverişe gittiğinizde önceden hazırlamış olduğunuz eksik listesine (tabii o da hazırlıyorsanız!) ne kadar sadık kalıyorsunuz?

Çocuklarınızın şımarıkça isteklerinin ne kadarına “olmaz” diyebiliyorsunuz? Yeteri kadar kıyafetiniz varken, kaç ay veya kaç hafta boyunca giyim alışverişi yapmadan durabiliyorsunuz? Kafeteryalara, restoranlara ne sıklıkla gidiyorsunuz? Evet, farkında olmayabilirsiniz; ama hemen hepiniz bir şekilde olmadık şeylere para harcıyorsunuz. Ve ne yazık ki bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için bir sürü mantıklı neden olduğu gerçeğini göremiyorsunuz. Umarım, aşağıdaki yazı para alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için size bir nevi ilham verebilir.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

6 Sevgiliyle Yapılabilecek Hem Ucuz Hem de Eğlenceli 18 Aktivite

Sevgiliyle Yapılabilecek Hem Ucuz Hem de Eğlenceli 18 AktiviteYılbaşı da yaklaşırken, siz de kara kara sevgilinizi nereye götüreceğinizi düşünüyor olabilir misiniz? Yoksa bu sıkıntı sadece yılbaşı gecesi için değil, genel olarak aklınızı kurcalayan bir şey mi? “Bugün nereye gitmeliyiz, acaba bu kez ne kadar hesap ödeyeceğiz, artık kredi kartlarından da fayda yok…” Efendim, cümleler çok mu tanıdık geldi?

O zaman partnerinizle yaptığınız şeyler konusunda, bazı değişiklikler yapmanın vakti gelmiş demektir. Çünkü yaratıcılığınızı ve tabii bir de sevginizin gücünü kullanarak, cüzdanınızdaki parayı heba etmeden gayet eğlenceli zamanlar geçirmeniz mümkün. Aşağıdaki yazıda da bu konuda fikir alabileceğiniz bir sürü farklı seçenek var. İsterseniz doğrudan bu alternatifleri kullanır isterseniz de kıyılarına köşelerine ekleme yaparak kendinize yeni ve ucuz eğlence yolları bulursunuz. Seçim size kalmış!

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

Parasını Akıllıca Yönetmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Noktalar

Parasını Akıllıca Yönetmek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli NoktalarPara yönetimi konusunda ne kadar başarılısınız? Cüzdanınıza giren ve elinizden çıkıp giden paranın hesabını ne kadar iyi yapıyorsunuz? Eğer ki para yönetimi konusunda başarılı olan küçük azınlık içinde değilseniz (ki büyük ihtimalle öyle) o zaman harcama alışkanlıklarınıza acilen çeki düzen vermelisiniz derim. Tabii, daha zengin ve mutlu biri olmayı gerçekten istiyorsanız!

Yeni yıl kararlarınızı gerçeğe dönüştürmeye, 2017’yi 2016’dan çok daha iyi koşullarda geçirmeye sahiden kararlıysanız! Sonuçta; istediğiniz zenginliğe ulaşmak için sağlamanız gereken ilk kural, para yönetimi konusunda başarılı olmak, değil mi? O halde, hemen şimdi yapmanız gerekenleri öğrenmelisiniz.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

8 Milyonerlerden Zengin Olmak Üzerine Verilmiş Tavsiyeler

Milyonerlerden Zengin Olmak Üzerine Verilmiş Tavsiyeler Milyonerlerden zengin olmak üzerine verilmiş tavsiyelere ne diyorsunuz? Para içinde yüzen, özel jetlerle seyahat eden, milyon dolarlık evlerde yaşayıp, garajında onlarca araba bulunan kişileri diyorum! Hepimizin dikkatini çeken ve birçoğumuzun kıskançlıkla karışık öfkeyle baktığı milyonerler! Sizce onlar ne gibi yöntemler kullandılar da o imrendirecek varlığa ulaşabildiler?

Sonuçta; hepsi zengin kişiler olarak doğmadı! Hatta pek çoğunun fakir denebilecek hayatlardan milyonerliğe yükseldiğini de biliyoruz. İşte bu nedenle; zengin olmayı kafanıza koyduysanız milyonerlerin ağzından çıkmış bu önerilere kesinlikle kulak vermelisiniz, derim.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

9 Cüzdanınızda Daha Fazla Para Tutmanızı Sağlayacak 5 Püf Noktası

Cüzdanınızda Daha Fazla Para Tutmanızı Sağlayacak 5 Püf Noktasıİşte 2016’nın bir diğer çok okunan kişisel finans içeriği! Yani cüzdanınızda daha fazla para tutmanızı sağlayacak püf noktaları! Sonuçta; her konuda olduğu gibi bu konuda da bazı püf noktaları var. Zaten çoğu kişinin maddi başarısızlığının en büyük nedeni de bu püf noktalarını gözden kaçırmaları! Örneğin mi?

Örneğin; sayısız kişi para biriktirmeye ekstra bir başarıymış gibi bakar. Onların gözünde birikim yapmak, yıldızlı pekiyi almak gibidir! Ya da okulu onur belgesiyle, dereceyle falan bitirmek misalidir! Oysaki püf noktaların farkında olanlar, birikim yapmanın kazanılması gereken ekstra bir nitelik değil, bir gereklilik olduğunun farkındadırlar. Kısacası; siz de cüzdanınızda daha çok para görmek istiyorsanız, öğrenmeniz gereken diğer tüyoları hemen aşağıdan ulaşmalısınız.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

10 Yarın Bugünden Daha Zengin Biri Olmak için Bunları Yapın!

Yarın Bugünden Daha Zengin Biri Olmak için Bunları Yapın!Yarın bugünden daha zengin biri olmak ister misiniz? Evet mi? Öyleyse bu isteğinizi oldurmayı öğrenin! Çünkü isterseniz her gün, bir önceki güne göre daha zengin olabilirsiniz. Kaldı ki bunun için yapmanız gereken şeyler hiç de zor değil! Mesela mı?

Mesela; bütün gün oyunca hiç para harcamayarak, ertesi güne daha zengin biri olarak uyanabilirsiniz. Ya da o gün ekstra para kazanarak, kazancınızın miktarını arttırabilirsiniz. Anlayacağınız, yarın daha zengin biri olmayı başarmanız, sadece bu konuda ne kadar istikrarlı davranacağınıza bağlı! 3 gün önerileri uygular, 4. gün diğer tüm 3 günün kazancını çöpe atarsanız boşuna uğraşmış olursunuz. İşte bu nedenle; yarın bugünden daha zengin olma yolunda kararlı olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Yazının Devamı için Burayı Tıklayın!

Sonuç olarak; 2016 yılının en çok okunan kişisel finans yazılarını birlikte incelemiş olduk. Ve parayla ilgili aklınızı kurcalayabilecek hemen her türlü konunun bulunduğu bu listeden almanız gerekeni almış olduğunuzu umuyorum. Evet, 2017 yeni bir yıl! Evet, 2016’da olan bütün kötü şeyleri, bütün maddi sıkıntıları arkamızda bırakmak istiyoruz. Ama unutmayın ki bunun için istemeniz yeterli değil! Uzun lafın kısası; paranızın değerini ve onun mutlu bir yaşam için sağlanması gereken bir araçtan ibaret olduğunu anlamanız dileğiyle! Şimdiden, mutlu, huzurlu ve bol kazançlı yıllar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Finans kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum