Yatırım yapmaya başla!

Parasal Konularda Tavsiyesini Almamanız Gereken Kişiler

Parasal Konularda Tavsiyesini Almamanız Gereken Kişiler

Parasal konularda sıkıntıya düştüğünüz zaman herkes gibi siz de birilerinden yardım alma yoluna başvuruyorsunuz, değil mi? Ya çevrenizdeki insanlara ya da mali konularda tavsiye verebilecek uzmanlara başvurarak, onların fikirlerinden destek almaya çalışıyorsunuz. Peki, ama parasal konularda doğru kişilerden tavsiye alıp almadığınızı sahiden biliyor musunuz? Yoksa her defasında yanlış kişilere başvuruyor ve yanlış adımlar atarak kendinizi daha da çıkmaz yollara mı sürüklüyorsunuz?

İnceleyebilirsiniz:
Daha Doğru Karar Alabilmek için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evet, büyük borçlar altına girildiğinde, maddiyatla ilgili yeni kararlar alınacağı zamanlarda ya da parayla ilgili olan önemli durumlarda başkalarına danışmak yapılabilecek en mantıklı şeylerden bir tanesi. Yani buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Ancak tam da bu noktadan sonra bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Çünkü pek çok kişi kimden nasıl tavsiye alması gerektiğini bilmiyor. Parasal konularda yanlış insanlardan yanlış önerilen alan sayısız insan doğal olarak hatalı kararlar alıyor. Kısacası; işin özü bu! Ve eminim aranızda da böyle durumlarla karşılaşan ya da karşılaşmak üzere olan kişiler vardır.

İşte bu nedenle sizlere bahsetmek istediğim konu paranızla ilgili konularda kimlerden tavsiye almamanız gerektiği hakkında! Zira bazı gerçekleri göremeyen kişiler sürekli olarak aynı hataları yapıyor. Diğer bir deyişle; parasal konularda sürekli aynı insanlar tarafından edilen aynı kötü sözlerle karşılaşmak durumunda kalıyor. Sonuç olarak; paranızla ilgili birilerine danışmadan önce aşağıdaki özelliklere sahip kişilerden şiddetle uzak durmanızı ve kimden nasıl tavsiyeler alacağınızın farkında olmanızı öneririm. Aksi takdirde yanlış yönlendirmeler sonucunda belki de hayatının en büyük hatasını yapan kişilerden biri olabilirsiniz.

Para Yönetimi Konusunda Başarılı Olamayanlar!

Para Yönetimi Konusunda Başarılı Olamayanlar!Tamam, işler sarpa sarmış olabilir. Borç batağından maddi refaha çıkmak için uğraşıyor olabilirsiniz. Ya ad herhangi başka bir nedenden dolayı parasal konularda tavsiye almaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ki bu gayet olağan bir dutum. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, mali konularda öneri alacağınız kişilerin para yönetimi konusunda başarılı olmaları. Yani gidip daha önce birkaç kez iflas bayrağı çekmiş birinin önerileri doğrultusunda hareket etmek sizin için hiç de doğru olmaz. Aynı şekilde, sürekli maddi sıkıntı çeken tanıdıklarınızın fikrine güvenmeniz de doğru bir hareket değil. Sonuç olarak; yapmanız gereken şey para yönetimi konusunda başarılı olan kişilere başvurmaktır. Aksi takdirde, kılavuzunuzu karga olarak seçtiğiniz için burnunuzu da pislikten kurtaramazsınız.

Sözde Finans Uzmanları!

Sözde Finans Uzmanları!Evet evet, dikkat etmeniz gereken kişiler arasında kesinlikle onlar da yer alıyor! Yani piyasada çokça var olan sözde finans uzmanlarından! Parasal konularda yardıma ihtiyaç duyduğunuz zaman yapmanız gereken şey detaylı bir araştırma yapmak ve başvuracağınız kişinin gerçekten işinin ehli bir finans uzman olup olmadığını anlamak. Çünkü etrafta “finans uzmanı” ya da “finans danışmanı” gibi niteliklerle kendini pazarlamaya çalışan çok sayıda kişi var. İşte siz onlardan kesinlikle uzak durmalısınız. İlle de finansal konularda uzmanlığı olan birine danışmak istiyorsanız, araştırmanızı iyi yapmalı ve karşınızdaki kişinin güvenilirliğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde; hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilir, yaşadığınız durumdan çok daha kötü olanlarla yüz yüze gelebilirsiniz.

Kötü Ün Yapmış Finans Danışmanları!

Kötü Ün Yapmış Finans Danışmanları!Yeni bir iş kurmak, yatırım yapmak, işlerinizi düzeltmek gibi amaçlarla finans alanında danışmanlık yapan kişilerle çalışmak istiyorsunuz, diyelim. Tamam, buraya kadarki düşüncelerinizde hiçbir sıkıntı yok. Ama dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela; tıpkı sözde finans uzmanları gibi bir de alanında kötü ün yapmış uzmanlara ya da danışmanlara dikkat etmelisiniz. Tavsiyesini alacağınız uzmanlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmalı, kimlerle çalıştıkları gibi konuları araştırmalı, kısacası yönlendirmesiyle hareket edeceğiniz kişinin piyasada nasıl bir ün yaptığını öğrenmelisiniz. Zira kötü ün yapmış finans danışmanlarıyla çalışırsanız, beklediğiniz sonuçlara asla ulaşamaz, hatta daha da kötü ihtimalle eski durumunuzu arar hale gelirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Finans kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum