Yatırım yapmaya başla!

Paranın Satın Alamayacağı Akıllı Saat Yapıldı! İşte Google Study Watch!

Google Study Watch, satın alınması imkansız bir akıllı saat modeli olarak karşımıza geliyor. Son yıllarda birbirinden etkileyici projelere imza atan Google Alphabet Verily tasarımı Study Watch modelini böylesine eşsiz kılan özelliklere ve Verily tarafından yürütülen diğer projelere de birlikte bir göz atalım.
Paranın Satın Alamayacağı Akıllı Saat Yapıldı! İşte Google Study Watch!

Google tarafından 2015 yılında kurulan Alphabet şirketinin yan kuruluşu olan Verily, Google Study Watch adında asla satın alınamayacak bir akıllı saate imza attı. Geçtiğimiz yıl Google Apple’ı geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi oldu ve marka değerini yükselterek birbirinden başarılı projelere imza attığını bir kez daha teknoloji dünyasına kanıtladı.

Şimdi ise satın alınamaz bir akıllı saat modeliyle sektöre damgasını vuran Google’ın bu yeni projesi dünyanın en pahalı akıllı saatleri arasında yer almayacak. Çünkü Alphabet Verily tarafından tasarlanan Google Study Watch asla satışa sunulmayacak! Peki, Google yeni akıllı saatini neden piyasaya sürmeyecek? Bu sorunun yanı sıra Alphabet Verily hakkında detaylar ve yürütmüş olduğu benzersiz projeler de yazımıza konuk olacak.

İşte karşınızda satın alınması imkansız bir akıllı saat: Google Study Watch.

Google Study Watch Neden Satışa Sunulmuyor?

Google Study Watch Neden Satışa Sunulmuyor?Verily Study Watch olarak da bilinen bu akıllı saat modeli, aslında bir sağlık asistanı olarak karşımıza geliyor. Alphabet Verily kuruluşunun klinik takip çalışmalarından biri olan Study Watch, kullanıcıları hakkında sağlık verilerinin en hızlı şekilde toplanmasını ve takip edilmesini sağlayan bir Verily cihazı olduğu belirtiliyor.

GÖRME ENGELLİLERİN ZAMANI YAKALAMASINI SAĞLAYAN İLK AKILLI SAAT İÇİN TIKLAYIN.

Elbette ki Google’ın bu akıllı saat modelinin sahip olduğu özellikler bununla sınırlı değil. Fakat şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada “sadece bir test cihazı” olduğu için satışa sunulmayacağı belirtilen Study Watch,  böylelikle ulaşılmaz bir akıllı saat olmayı başarıyor. Peki, Study Watch hangi özellikleri bünyesinde barındırıyor?

Study Watch’u Benzersiz Kılan Özellikleri

Study Watch'u Benzersiz Kılan ÖzellikleriKullanıcı sağlık takibi amacıyla üretilen bu teknolojik akıllı saat, düşük enerjili ve yüksek çözünürlüklü ekranının yanı sıra en az 1 haftaya kadar kullanım sağlayan güçlü bataryasıyla da oldukça dikkat çekiyor. Her zaman açık ekranında zamanı ve belli başlı komutları gösteren Study Watch, daha şimdiden bazı projelerde asistan olarak kullanılmış. Teknik özellikleri ve tasarımıyla sade fakat şık bir yapıya sahip olan bu akıllı saatin elbette ki sahip olduğu özellikler bularla sınırlı değil.

Study Watch'u Benzersiz Kılan ÖzellikleriEKG olarak bilinen elektrokardiyogram çekimini sağlayabilen Study Watch, bileğinizdeki hemşire olabilir. Aynı zamanda kalp ritmini, elektrodermal aktiviteleri de geniş kapasiteli hafızasına kaydedebilen bu Google Alphabet Verily cihazı, güçlü işlemcisi sayesinde de gerçek zamanlı veri aktarımına imkan tanıyor.

Study Watch Özelliklerine Sahip Android Wear Üretilebilir!

Study Watch Özelliklerine Sahip Android Wear Üretilebilir!Google tarafından 2014 yılından itibaren üretilmeye başlanılan; Samsung, Motorola, LG, HTC, Asus ve TAG Heuer gibi ünlü markaların tasarımlarıyla hayat bulan Android Wear modelleri, altınla süslenmiş lüks akıllı saat TAG Heuer Connected Watch gibi etkileyici versiyonlarda da kullanıldılar. Verily tasarımı Study Watch adındaki bu akıllı saat modeli satışa sunulmayacak olsa da Google bu modeli 2016 yılının en çok satan akıllı saatleri arasında ilk sıralarda yer alan Android Wear modellerine kolaylıkla entegre ederek, sağlık uygulamalarıyla birlikte piyasaya sürebilir.

Verily Kuruluşunun Diğer Projeleri

Uzun adıyla Verily Yaşam Bilimleri; Google’ın Alphabet’i bünyesinde yaşam bilimleri araştırmalarında görev alan başarılı bir organizasyondur. Başlangıçta Google Yaşam Bilimleri adıyla kurulan ve sonrasında ise Verily ismini alan bu organizasyon, birçok etkileyici projenin altına da imza atmıştır. Kuruluşun en yeni projesi ve eksiksiz bir sağlık asistanı olan Study Watch ise Kişiselleştirilmiş Parkinson Projesi gibi daha birçok Verily projesinde de görev almaktadır.

Study Watch Özelliklerine Sahip Android Wear Üretilebilir!Verily adındaki bu Google organizasyonu; diyabet hastalarının kanlarındaki glikoz düzeylerini sürekli olarak kontrol eden akıllı bir kontak lens, titreme sorunu yaşayanlar için akıllı bir kaşık gibi projeleri de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca sağlıklı bir insanı resmetmek için insanlardan genetik ve moleküler bilgiler toplayan Baseline çalışması, sağlık takip bilekliği ve cerrahi robot gibi sağlık alanına yeni bir soluk kazandıracak birçok projenin de yürütülmesine katkıda bulunuyor.

GOOGLE TARAFINDAN YAPILAN EN PAHALI YATIRIMLAR İÇİN TIKLAYIN.

Sağlık sektörünün yenilikçi yüzlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Verily, henüz 2 yıldır var olmasına rağmen, birbirinden benzersiz projelere imza atarak adını dünyaya duyurmayı başarıyor. Study Watch adındaki bu akıllı saat modeli ise ulaşılmazlığıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, sizce Google, yeni üreteceği Android Wear akıllı saatlerine Study Watch özelliklerini ekleyecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum