Yatırım yapmaya başla!

Paramount TV Başkanı Amy Powell Uygunsuz Sözleri Nedeniyle Kovuldu!

2013 yılından bu yana Paramount Television’a başkanlık eden Amy Powell, bir toplantı sırasında sarf ettiği sözler nedeniyle kovuldu. Sektörde epey konuşulan haberin detayları aşağıda;
Paramount TV Başkanı Amy Powell Uygunsuz Sözleri Nedeniyle Kovuldu!

ABD iş dünyası, son dönemde ırkçılık ya da taciz suçlamalarıyla kovulan ünlü isimlerdeki artışla adeta çalkalanıyor. Harvey Weinstein’la patlak veren taciz skandalı sonrasında arka arkaya suçlanan isimlerin yanında Papa John’s Pizza’nın kurucusu John Schnatter gibi ırkçılık yanlısı sözler edenlerin kariyerlerinin bittiği şu günlerde; sinema sektöründe yeni bir işten atılma vakası daha yaşandı.

Buna göre; Paramount TV’ye 5 yıldır başkanlık eden Amy Powell’ın görevine son verildiği açıklandı. Powell ise suçlamaları inkar ederek, hiçbir zaman ırkçı sözler kullanmadığını, gerçeklerin ortaya çıkarak adının temizleneceğini öne sürdü.

Netflix’in üst düzey yöneticisi Jonathan Friedland ile Roseanne Barr’ın kovulma vakalarının hemen ardından Paramount’ta da benzer bir olay yaşandı.

Paramount TV Başkanı Amy Powell Kovuldu Paramount CEO’su Jim Gianopulos dün çalışanlara gönderdiği notta, 2013 yılından bu yana Paramount TV’ye başkanlık eden Amy Powell’ın kovulduğunu açıkladı. Powell’ın profesyonel bir ortamda söylediği şeylerin Viacom’un değerleriyle uyuşmadığını ve bu nedenle onun görevden alındığını belirtti.

Söz konusu notta, son birkaç gündür olayla ilgili kapsamlı bir soruşturma yürütüldüğü ve tanıklarla konuşulduğu bildirildi.

Paramount CEO’su Jim Gianopulos Powell'ın Kovulduğunu Açıkladı Şirket CEO’su, insan kaynakları ve yasal ekibin aynı sonuca vardığını, Amy Powell’ın istihdamına derhal son verilmesi gerektiğinin kararlaştırıldığını kaydetti. Amy Powell ise The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada; “Profesyonel bir ortamda ya da herhangi bir ortamda, duyarsız yorumlarda bulunduğum yönündeki iddiaların hiçbir gerçeklik payı yoktur. Gerçekler ortaya çıkacak ve benim haklı çıktığım görülecek.” dedi.

Viacom CEO’su Bob Bakish’in favori yöneticilerinden olan Amy Powell’ın kovulması, hem Paramount’ta hem de sektörde tartışmalara yol açtı.

Amy Powell Suçlamaları ReddettiOlayın başlangıç noktası ise THR’nin yaptığı haber olmuştu. Buna göre; kaynaklar THR’ye Amy Powell’ın bir konferans çağrısı sırasında ırkçı yorumlarda bulunduğunu söylemişti. İddialar; Amy Powell’ın İlk Eşler Kulübü’nün (The First Wives Club) Tracy Oliver tarafından yürütülecek televizyon uyarlaması için yaptığı görüşme sırasında siyahiler için uygunsuz sözler ettiğini öne sürmüştü.

Nihayetinde ise suçlamaları inkar etmesine rağmen Amy Powell’ın görevle ilişiğinin kesilmesine karar verildi. Paramount CEO’su Jim Gianopulos kararın duyurulduğu notta, Powell’ın Paramount’ta bulunduğu 14 yıl boyunca dünya standartlarında bir ekip kurmak da dahil olmak üzere şirkete önemli katkılarda bulunduğunu bildirdi.

Ve durumu; “topluluğumuzun kıymetli bir üyesiyle yollarımızı ayırmak inanılmaz derecede zor olsa da değerlerimizi sürdürmek ve çalışanlarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak yapılması gereken bir zorunluluktur” sözleriyle özetledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum