Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paraguay’da Dijital Para Düzenlemesi Senatodan Geçti

Ülkede kripto para düzenlemesinde sona yaklaşılıyor. Düzenleme ilk olarak Temmuz ayında tanıtılmıştı. İşte detaylar…
Paraguay’da Dijital Para Düzenlemesi Senatodan Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Paraguay Senatosu, Temmuz ayında tanıtılan bir kripto para yasasını onayladı. Sanal varlıklar da dahil olmak üzere birkaç önemli terimi tanımlayan ve kripto para madenciliği için lisans çağrısı yapan hükümler müzakere edilecek.

Tasarıyı hazırlayan Senatör Fernando Silva Facetti, tartışmaların ardından düzenlemenin Paraguay Senatosu’ndan geçirildiğini açıkladı. Senatöre göre, yasa ayrıca ülkede üretilen fazla elektriği kullanarak kripto madenciliği faaliyetlerinin büyümesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Mevzuat, sanal varlıklar, belirteçler, kripto para birimi madenciliği ve VASP’ler (sanal varlık hizmet sağlayıcıları) için bir tanım içerir. Düzenleme, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na, kanunu uygulamak için sınırları dışındaki devlet organlarından yardım isteme yetkisi veriyor.

Tasarı kripto para madenciliğinin yasal bir faaliyet olduğunu belirtiyor. Paraguay’ın tükettiğinden daha fazla enerji üretiyor. Firmalar bu potansiyel fazladan yararlanmak için orada kripto para birimi madenciliği operasyonları kurmakla ilgileniyor.

Mevzuat şimdi ülkenin Kongresi tarafından kabul edildi ve 2022’de Temsilciler Meclisi’nde tartışılacak. Dünyanın pek çok ülkesinde kripto paralara yönelik düzenelemeler gerçekleştiriliyor. Yüksek enflasyon sorunu ile karşı karşıya kalan Arjantin, Meksika ve Venezuela gibi ülkeler, kripto paralar daha fazla odaklanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%