Yatırım yapmaya başla!

Çiftlerin Para Konusunda Sahip Olduğu Bu Avantajlar Size “Ben de Evlenmeliyim” Dedirtecek!

Çiftlerin Para Konusunda Sahip Olduğu Bu Avantajlar Size “Ben de Evlenmeliyim” Dedirtecek!

Evlilik yaşınız çoktan geldi ama siz hala bekarlığınızla ele güne karşı direnmeye devam mı ediyorsunuz? Sürekli olarak ailenizin, arkadaşlarınızın “artık evlen de bir yuva kur” biçimindeki baskılarına maruz kalmanıza rağmen yine de kararlılığınızı korumakta ısrarcı mı davranıyorsunuz? Partnerinizle yıllardır birlikte olduğunuz halde konu evliliğe geldiğinde hemen geri adım atmaya mı yelteniyorsunuz? Veya çevrenizdekilerin sen bir tanış” dediği kişilerden hep köşe bucak kaçmayı mı tercih ediyorsunuz? Evet, bu sorulara vereceğiniz yanıtlar evet ve türevleriyse o zaman şimdi söyleyeceklerime kulak vermelisiniz derim. Çünkü birazdan duyacaklarınız evlilik konusundaki olumsuz yaklaşımınızı tamamen değiştirecek nitelikte!

Peki, evlilik konusundaki isteksizliğiniz ya da ürkekliğiniz nasıl ortadan kaybolacak? Ne duyacaksınız da “evlilik aslında göründüğü kadar fena bir fikir değilmiş” diyeceksiniz? Bu sorularınıza yanıt olarak size “daha çok para” desem? Evlendiğinizde şimdikinden çok daha zengin biri olacaksınız desem? Hayır hayır, hemen haber sitelerine bakmaya başlamayın. Çünkü “yeni evlenenlere çuvalla para verilecek” şeklinde bir yasa falan çıkmadı. Veya dünyanın bütün zengin bekar insanları ülkemize evlenecek kişi bulmaya falan gelmedi. Şaka bir yana, evlendiğinizde neden daha zengin biri olacağınızı şöyle açıklayabilirim.

Evet, o bordo kaplı deftere imzanızı atıp, partnerinizle yollarınızı birleştirdikten sonra daha zengin olacaksınız çünkü maddi başarı konusunda bekarlara göre açık ara fark atacaksınız. Onlardan daha az harcayıp, daha çok kazanmaya başlayacak, belki de bu şekilde “nikahta keramet vardır” sözünün ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Çiftlerin para konusunda sahip olduğu avantajları gördükçe “iyi ki evlenmişim” diyecek, vermiş olduğunuz bu karardan dolayı bir kez daha mutluluk duyacaksınız. Çünkü çiftlerin bekarlara göre hem daha kolay hem de daha eğlenceli bir biçimde maddi başarıya ulaştığını öğreneceksiniz. Ve tüm bu dediklerime hala inanmıyorsanız da aşağıdaki başlıkları inceledikten sonra, etrafınızdaki eş adaylarına daha alıcı gözle bakmaya başlayacak, tutumunuzdaki değişikliğe siz bile şaşıracaksınız.

İşte o kutsal müesseseye karşı bakış açınızı değiştirecek avantajlar:

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Meselesi!

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Meselesi!Çiftlerin sahip olduğu ve size “ben de evlenmeliyim” dedirtecek avantajlarından ilki bu! Daha açık olmak gerekirse; “bir elin nesi var iki elin sesi var” atasözünün canlı örnekleri olmaları. Tek başına yapılamayan pek çok şeyi birlikte halledip, birlikte üstesinden gelebilmeleri. Ortada ödenmesi gereken bir borç olduğunda, çiftlerin sırt sırta vererek o borcun altından çok daha kolay bir şekilde kalkabilmeleri. Mal mülk sahibi olma konusunda kazandıklarını ortaya koyarak, hayallerini daha kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmeleri. Düşünsenize; bekar biri kendisine ev almak için 10 sene çalışıyorsa, bir çift bu süreyi yarı yarıya aşağı çekebilir. Kısacası; yan yana gelen iki kişi bize birlikten güç doğar sözünün ne kadar doğru olduğunu açık ve net bir şekilde göstermektedir.

Ekstra Masraflardan Büyük Oranda Kurtulmuş Olmaları!

Ekstra Masraflardan Büyük Oranda Kurtulmuş Olmaları!Ne gibi ekstra masraflar mı? Aslında burada verilebilecek bir sürü örnek var. Mesela; yalnız yaşayan bir erkek yemek ihtiyacını genellikle dışarıdan ya da hazır şeylerden karşılarken, evlilerde durum böyle değildir. Çünkü evli erkekler mis gibi yemekler yapacak harika eşlere sahiptir. Ya da bekar kadınları düşünelim. Onlar güç gerektiren ağır işler ya da tamirat işleri için ücret ödemek durumunda kalırken, diğerlerinin bu tarz işlerini yaptırabilecekleri becerikli eşleri vardır. Diyelim ki, arabanın lastiği değişecek. Çoğu kadın bu işi tek başına yapamaz ve aynı alanda hizmet veren profesyonellere başvurur.

Aynı şekilde, evli çiftler bekarların para saçtığı başka bir sürü şeyden de uzak dururlar. Örneğin; evli olmayan çiftlerin pahalı restoranlarda yemek yemek, birkaç gün arayla dışarıda kahve içmek, arabayla saatlerce boş yere gezinti yapmak, özel günlerde birbirlerine pahalı hediyeler almak gibi ekstra masraflardan muzdarip olmaları kuvvetle muhtemeldir. Evli çiftler içinse durum öyle mi? Onlar alışveriş merkezlerindeki sinemalara gitmek yerine film keyiflerini mis gibi evlerinde yaparlar. İş çıkışı her akşam buluşup bir şeyler içmek yerine, evlerinin yolunu tutar, birkaç bardak çay parasına mutfaklarına 1 kilo çay alırlar. Anlayacağınız, evliler bekarlara göre ekstra masraflardan büyük oranda kurtulmuş olurlar.

İhtiyaçların Ortak Karşılanması!

İhtiyaçların Ortak Karşılanması!Çiftlerin bekarlara göre sahip olduğu avantajlardan bir diğeri de ihtiyaçlarını ortakça karşılayabilmeleridir. Mesela; bir arabayla da idare edebilmeleri, evin kirasını ya da diğer masraflarını birlikte ödeyebilmeleri, tabiri caizse aynı tabaktan yemek yiyip aynı bardaktan su içebilmeleridir. Kısacası onlar ihtiyaçları konusunda ortak hareket edebilmektelerdir. Belli başlı şeyler dışında neredeyse her şeyi paylaşan evli çiftler, bu nedenden dolayı da bekarlara göre daha avantajlılar. Düşünsenize; yalnız yaşayan biri kirasını da, arabasının yakıt masrafını da, faturalarını da tek başına ödemek durumunda iken evli olanlar bunları ve fazlasını birlikte yapmaktalardır. Ve doğal olarak da “diren bekarlık” diye düşünenlere göre misli misli kazançlı çıkmaktalardır.

Harcama Konusunda Birbirlerini Durdurmaları!

Harcama Konusunda Birbirlerini Durdurmaları!İşte çiftlerin para konusundaki önemli, hatta belki de en önemli avantajlarından biri daha! Çünkü yanınızda harcama konusunda sizi durdurabilecek birilerinin olması gerçekten de önemli bir ayrıcalık. Peki, neden? Aslında nedeni gayet açık ama ben yine de söyleyeyim. Günümüzde para konusunda başarılı olamayan pek çok kişi harcama dürtülerine karşı koyamadığı için o durumu yaşıyor. Gördüğü her şeyi almak isteyen, cüzdanınızda para var mı yok mu düşünmeyen, olmayan parayla keyif çatan sayısız insanın maddi sıkıntı çekmesi sadece bu yüzden bile denilebilir.

Yani evlendiğinizde harcama konusunda sizi durdurabilecek birilerin olması kendinizi şanslı hissetmeniz için fazlasıyla yeterli bir neden. Nitekim başarılı çiftlerin yaptığı şey de tam olarak bu. Biri çok harcama yaptığında diğerinin devreye girmesi, aynı hatayı öteki yaptığında eşinin duruma el atması onları pek çok kişiye göre avantajlı konuma getiriyor. Kaldı ki çoğu zaman çiftler harcama konusunda birbirini durdurmaya ihtiyaç bile duymuyor. Çünkü işiteceği azarın ya da günlerce dinlemek zorunda kalacağı dırdırın korkusu hissedilen harcama isteğinden çok daha ağır basıyor.

Maddi Hedefe Ulaşmada Bir Yoldaşa Sahip Olmaları!

Maddi Hedefe Ulaşmada Bir Yoldaşa Sahip Olmaları!Çiftlerin para konusunda sahip olduğu ve size “ben de evlenmeliyim” dedirtecek avantajlarından bir diğeri de maddi hedefler konusunda güvenebilecekleri bir yoldaşa sahip olmaları. Diğer bir deyişle; şu anda sizin sahip olmadığınız ayrıcalık! Ya da daha iyimser düşünüp yakın zamanda sahip olacağınız diyeyim. Sonuçta; bu yazıyı okuduktan sonra bekar kalmakta eskisi kadar inatçı davranmayacaksınız, değil mi? Tamam, belki gidip karşınıza çıkan ilk damat-gelin adayıyla evlenmeyeceksiniz ama yine de etrafınıza daha alıcı gözle bakmaya başlayacağınızı tahmin ediyorum. Her neyse, ne diyorduk? Evet, maddi hedefler konusundaki yoldaşlık diyorduk.

Çiftler sahip oldukları bu ayrıcalık sayesinde, hem daha mantıklı bir şekilde maddi hedef belirliyor hem de belirledikleri hedefe diğerlerine göre çok daha hızlı ve kolay ulaşıyorlar. Çünkü gerektiği zaman birbirlerini motive ediyor, gerektiği zaman diğerinin yükünü azaltarak yola devam ediyorlar. Biri pes etmeye kalkışsa diğerinin verdiği güçle yeniden ayağa kalkıyor, tam anlamıyla bir ekip gibi çalışarak hedeflerine doğru sağlam adımlarla ilerliyorlar. Verdikleri uğraşın sonucunda da istedikleri başarıya kavuşuyorlar. Uzun lafın kısası, onlar maddi hedefe ulaşma konusunda evli oldukları için aynı anda bir eşe, bir arkadaşa, bir ortağa, bir akıl hocasına ve de bir motivatöre sahipler!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Evlilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum