Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Para Kaybetmeden Kazanmak İsteyen Borsa Yatırımcısı Ne Yapmalı?

Para Kaybetmeden Kazanmak İsteyen Borsa Yatırımcısı Ne Yapmalı?

Günümüzdeki en temel sorun, kazanılan paraların hemen harcanması ve eksi bakiyeye düşülmesidir. Standardın üzerinde bütçeye sahip olan kişiler bile aynı durumdadır. Çünkü elde edilen kazançlar, geldiği gibi gitmektedir. Bu nedenle, geleceğe daha güven dolu gözlerle bakabilmek için birikim yapılır. Birikimlerin değerlendirilmesi için de yatırım yapmak, tabiri caizse farz haline gelmiştir. Bu kapsamda tercih edilebilecek birçok alternatif yöntem bulunur. Daha çok, eski tarihe sahip olan borsa piyasası tercih edilir. Borsada da yatırımcıların isteği, kaybetmeden para kazanmaktır. Peki, bu mümkün müdür, kayıpla karşılaşmadan borsada para kazanmak için yatırımcıların ne yapması gerekir gelin hep birlikte bakalım.

Borsa, birikimleri değerlendirmek ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla faaliyette bulunan piyasadır. Tarihi eskiye kadar dayanır. İnsanlar arasında yapılan ticaret işlemlerinin hacminin genişlemesiyle, yapılan alım–satımların güvenlik nedeni ile kayıt altına alınması ihtiyacı duyulmuştur. Bu durum da bugünkü borsaların temellerinin atılmasını sağlamıştır. Günümüze kadar süregelen işlemler, borsa binaları yerine online olarak yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede kişiler, günlük rutin işlerini bölmeden yatırımlarını gerçekleştirerek kazançlı sonuçlara imza atmaktadır. Elbette ki bunun aksi de mümkündür. Çünkü kazanç elde edildiği gibi, piyasada kayıpla da karşılaşılmaktadır. Önemli olan, işleyişi çözmek ve sonrasında kayıp vermeden getiriler elde edilebilmektir.

Şimdi, para kaybetmeden borsada kazanç sağlamak isteyen yatırımcılar ne yapmalı gelin hep birlikte yanıtlandıralım:

Para Kaybetmeden Borsada Kazanmak Mümkün mü?

Para Kaybetmeden Borsada Kazanmak Mümkün mü?Para kaybetmeden piyasa kazanç sağlamanız mümkündür. Elbette bunu başaran profesyonel anlamda yatırımcılar vardır. Fakat bu kişiler bile zararla karşılaşabilmektedir. Piyasada enstrümanların değerinin anlık olarak yön değiştirmesi, bazı durumlarda yatırımcının kontrolü kaybetmesine ve zarar etmesine sebep olur. Bu ihtimal, her zaman için vardır ancak minimum seviyeye düşürmek için bilgi birikimlerinizi ve deneyimlerinizi artırmanız gerekiyor. (Sıfırdan borsayı öğrenmek için ne yapmalıyım sorusunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz.)  Bilgi ve deneyimi nasıl kazanacağınızı kısaca açıklamak gerekirse; aracı kurumlar, yatırımcıların bilinçlenmesi için hizmette bulunur. Sundukları olanaklardan faydalanarak kaybetmeden para kazanmanın mantığını çözebilirsiniz.

Kayıpla karşılaşmak istemiyorsanız belli bir süre kendinizi borsaya adamalısınız. Vaktinizin büyük bir bölümünü borsa hakkında bilgiler edinmeye harcamalısınız. Aynı şekilde, deneme hesaplarında da test işlemlerinde bulunup tecrübelerinizin oranını katlamalısınız. Böylelikle kayıpla karşılaşmamak için hatalardan nasıl kaçınmanız gerektiğini görebilirsiniz. Uzak durmanız gereken konuları öğrenerek, kazanç sağlamak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Temel ve Teknik Olarak Borsayı Öğrenmek

Temel ve Teknik Olarak Borsayı ÖğrenmekPara kazanmak için kuşkusuz ki borsa hakkında bilgi düzeyinizin yılların deneyimine sahip olan yatırımcılarla eş değer olması gerekir. Bunun nedeni, piyasada rastgele işlem yaparak getiri sağlamanın mümkün olmamasıdır. Günümüzde birçok eğitim faaliyeti ile borsayı öğrenmek, oldukça kolaydır. En etkilisi, aracı kurumların eğitimleridir. Ayrıca, borsada uzmanlaşmış kişilerin kaleme almış olduğu kitaplar, hazırlamış olduğu videolar veya sunmuş olduğu seminer hizmetleri ile piyasa hakkında A’dan Z’ye bilgiler edinebilirsiniz. Temel ve teknik konularda bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Başarılı yatırımcıların düzeyine gelebilirsiniz.

Temel ve teknik konular denildiğinde, borsayı kapsayan bütün hususlar ele alınır. En ince ayrıntıdan başlanarak eğitim paketleri, yatırımcılara sunulur. Belli bir ücret karşılığında bu eğitimlerden faydalanabilir, bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bu sayede artırabilirsiniz. Piyasada başarılı olmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verdikten sonra, yatırımlarınızı bilinçli olarak gerçekleştirir ve geleceğinizi güvence altına alabileceğiniz getiriler elde edersiniz. Bunun için kesinlikle baştan sona ve sıfırdan borsayı öğrenmelisiniz. Aracı kurumların eğitimleri dışındaki olanaklardan da faydalanmalısınız. Çünkü her bilgi, yolunuzun daha fazla aydınlanmasını sağlar. Bu da kısa sürede piyasanın mantığını kavramanızı ve beklentilerinizi karşılamanızı mümkün kılar.

Borsada Devre Kesici Nedir? Ne İşe Yarar? Öğrenmek için Tıklayın.

Borsada Emin Adımlarla Yol Almak

Borsada Emin Adımlarla Yol AlmakÇoğu yatırımcının para kazanmak için çabalarken unuttuğu konulardan biri, adımlarını sağlam olarak atmaması, aceleci ve sabırsız davranmasıdır. Borsada yatırım yaparken sabırlı olmalı ve kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Hedeflerinize ulaşacağınız yolda, sağlam bir psikolojiye sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Adımlarınızı yavaş, bir o kadar da temkinli atmalısınız. İlk etapta sıfır kayıp–yüksek kazanç, herkesin hayali olsa da ilk defa borsayla tanışanlar, öncelikle piyasaya alışmalı ve borsanın mantığını kavramalıdır. Ancak bu şekilde beklentilerinizi karşılayabilecek düzeye gelebilirsiniz. Belli bir müddet sonra, adımlarınızın arasını açabilir ve başarıdan başarıya koşabilirsiniz.

Emin adımlarla yol almak ve iyi bir strateji ile ilerlemek istiyorsanız deneme hesaplarını kullanmanızı önerim. Bu hesaplar sayesinde, sanal paranın yönetimi nasıl yapılır anlayabilirsiniz. Aynı zamanda, borsa yatırım bilincinizi oluşturabilir, kazançlı yatırım sırrını çözerek, birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Çünkü yapacağınız deneme yanılmalar, tecrübelerinizi artıracaktır. Yatırım araçlarının fiyat seviyelerinde neden dalgalanmaların görüldüğü, düşüş ve yükselişlerin hangi zamanlarda yaşandığı tarzındaki önemli konuları bu sayede öğrenebilirsiniz. Böylelikle de adımlarınızı doğru şekillerde ve kendinize güvenerek atabilirsiniz. Birikimlerinizi değerlendirmek için hem en uygun zaman aralıklarını hem de fiyat seviyelerini belirleyebilirseniz, karlı noktalardan alım–satım yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Borsada Yatırım Yapmak için Ne Kadar Birikimim Olmalı Diyorsanız Bu Yazıya Göz Atmalısınız.

Sağlam Stratejiye Sahip Olmak

Sağlam Stratejiye Sahip OlmakBorsa yatırımlarında kullanabileceğiniz birçok strateji vardır. Dilediğiniz stratejiyi kullanarak piyasadan para kazanabilirsiniz. Bunun için yatırım mantığınızla örtüşen stratejiyi tercih etmenizi öneririm. Çünkü her yöntemde dikkat edilmesi gereken noktalar farklıdır. Nasıl ki yatırımcılar beklentilerine göre farklı enstrümanlara yöneliyorsa, tercih edilen yöntemler de aynı değildir. Bu yüzden öncelikle yatırımcı kimliğinizi tanımalısınız. Deneme hesaplarında alıştırma yaparken yatırımcı kimliğinizle tanışabilir, istediğiniz kadar hata yapabilirsiniz. (Borsa yatırımcılarının sıklıkla yaptığı hatalar nelerdir, öğrenmek için tıklayın.) Bunun sonuncunda birikimlerinizden kaybetmezsiniz. Gerçek olmayan paralarla işlem yapıldığı için deneme yanılmalarınız sonucunda kazandıracak stratejiler üretebilirsiniz.

Kazandıracak borsa stratejileri üretmek için yatırımcıların deneme hesaplarında veya sanal oyunlarda pratik yapması gerekir. Çünkü ilk etapta, gerçek hesapta kişinin parasını yönetmesi zordur. Belli bir bilgi birikimi ve tecrübesi sonucunda kişi, birikimlerini kontrollü olarak yönetebilir. Uzmanların önerileri de gerçek hesaba geçmeden bir süre eğitim faaliyetlerinden faydalanmalarından yanadır. Eğitimler sayesinde püf noktalar öğrenilirken, deneme hesaplarında ise gerekli tecrübeler kazanılarak başarı sağlayacak stratejiler geliştirilir. Bu sayede borsanın olanaklarından yararlanılarak birikimler değerlendirilir. Bunun için mutlaka kazandıracak stratejiler oluşturmalı, adımlarınızı bilinçli olarak ve kontrollü bir şekilde atmalısınız.

Son olarak, kaybetmeden para kazanmak gibi bir hayale kapılarak işlemlerinizi gelişigüzel yürütmemelisiniz. Piyasanın her zaman için tersi yönde hareket edebileceğini düşünerek sistemli hareket etmelisiniz. Bunun bilincinde olarak mevcut pozisyonlarınızı oluştururken kar–zarar hesabı yapmalısınız. Bu değerlendirmeyi de beklentinizin durumuna göre belirlemelisiniz. Kazanmak için kaybedeceğiniz miktara doğru karar vermelisiniz. Bu kararı verebilmek için de deneme hesaplarında alıştırma yaparsanız, hangi enstrümana ne kadar yatırım yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Piyasa takipleri ve analizleriyle de hangi fiyat seviyelerinden hangi zaman aralıklarında yatırım yapmanız gerektiğini öngörebilirsiniz. Doğru tahmin ve kazançlı stratejilerle kayıpla karşılaşmadan güzel miktarlarda ek gelir elde edebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum