Yatırım yapmaya başla!

Halka Arzına 10 Katı Talep Gelen Papilon Savunma Borsada İşlem Görmeye Başladı

Gong töreni yapılan Papilon Savunma PAPIL koduyla 6 Aralık 2019 tarihinden itibaren borsada işlem görmeye başladı.
Halka Arzına 10 Katı Talep Gelen Papilon Savunma Borsada İşlem Görmeye Başladı

Halka arz işleminin Gedik Yatırım liderliğinde gerçekleştirildiği Papilon Savunma için gong çanı bugün çaldı. Biyometrik güvenlik sistemleri üreticisi firmanın halka arzına 10 katı talep gelmişti.

Papilon Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kerimoğlu, gelen talepten ve yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirterek, bunun doğru yolda olduklarının bir göstergesi olduğunu ifade etti. 49 yatırım kuruluşundan, 3788 yatırımcının talep göstermesiyle tamamlanan halka arzın ardından şirket borsaya açılmış oldu.

Papilon Savunma, “PAPIL” koduyla 6 Aralık 2019 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Papilon SavunmaGong töreninde; Papilon Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kerimoğlu, Teknik Üst Lideri Banu Altay, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, aracı kurum olarak vazife yapan Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç, CEO’su Onur Topaç ve Genel Müdürü Metin Ayışık gibi isimler yer aldı.

Şirketlerin yeni kaynak bularak kendilerini daha üst noktalara taşımalarının önemli bir görev olduğunu söyleyen Mehmet Gönen, borsaya artan katılımdan memnun olduklarını belirtti. 4000’e yakın yeni yatırımcının gelmesiyle yatırımcı çeşitliliğinin arttığını, bunun da Finans Merkezi olma hedefini gerçekleştirmede büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Papilon Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kerimoğlu, öncelikli hedeflerinin ülkeye huzur ve güven sağlamak olduğunu söyledi. “İnsandan daha değerli sermaye, insandan daha değerli bir emek yoktur.” diyen Kerimoğlu bugün yapılan törenin büyüme ve gelişme adına çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Geleceği kalifiye edecek yeni değerler kazanmanın önemine değinen Başkan Kerimoğlu, bundan sonraki süreçte yenilikçi teknolojilere, yaratıcı inovasyonlara ve halkın refah düzeyini yükseltecek gelişmelere odaklanacaklarını vurguladı.

Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç, halka arzlara özendirilmesi gerektiğini söyledi.

Halka Arzlar Özendirilmeli2019’un başından bu yana 6 şirketin halka arzının yapıldığını söyleyen Topaç, bunlardan 3 tanesinin 135 milyon lira büyüklüğündeki halka arzını Gedik Yatırım’ın üstlendiğini belirtti. Halka arzların arttığı zamanlarda yeni yatırımcıların da otomatikman arttığını söyleyen Topaç, bu nedenle halka arzların daha çok teşvik edilmesi ve özendirilmesi gerektiğini belirtti.

Bunun için şirketlere kurumlar vergisi indirimi veya işveren payında iyileştirme gibi teşvikler sunulması gerektiği önerisinde bulundu.

Kaynak sağlama konusunda artık sermaye piyasası araçlarının kullanıldığı bir döneme geçilmesi gerektiğini, halka arzlar arttıkça bankalara yönelmenin de azalacağını açıkladı. Halka açılan şirketlerin şeffaflık, itibar, kurumsal yapının güçlenmesi, borçların azaltılması, işletme sermayesinin artması gibi konularda ilerleme kaydedeceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum