Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Papa Francis Yine Üstü Kapalı Eleştirdi! Bu Kez Hedef Kirill

Papa Francis, Kazakistan'daki ikinci gününde Müslümanları, Hristiyanları, Yahudileri ve diğer inançları bir araya getiren toplantıda Kirill'i kınadı.
Papa Francis Yine Üstü Kapalı Eleştirdi! Bu Kez Hedef Kirill
HABER GİRİŞ

Dün 3 günlük resmi ziyaret çerçevesinde Kazakistan’a giden Papa Francis, bugün yaptığık konuşmada Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill’i kınadı. Nisan ayının başında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ilk kez eleştirmesiyle dünya basınında yer tutan Papa Francis, bu kez Kirill’i üstü kapalı bir şekilde kınadı.

7. Dünya ve Geleneksel Dini Liderler Kongresi’ne seslenen Papa, eleştirel yorumunu Tanrı’nın dinleri savaşa yönlendirmediğini belirterek yaptı.

Hristiyanları, Yahudileri, Müslümanları, Budistleri, Hinduları ve diğer inançları bir araya getiren bir toplantıda dünyaya barış için seslendi.

Kirill’in katılmadığı kongreye, “Tanrı barıştır. O bize her zaman barış yolunda rehberlik eder, asla savaş yolunda değil” dedi.

Çatışmaları sonuçsuz iktidar araçlarıyla, silahlarla ve tehditlerle değil temas, diyalog ve sabırlı müzakerelerle çözmek için çağrıda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Para Francis, Tanrı adına şiddet hiçbir zaman haklı görülmese de nefret ve terör virüslerinin, adaletsizlik ve yoksulluk ortadan kaldırılmadan yok edilemeyeceğini belirtti. “Eşitsizlik ve adaletsizlik çoğalmaya devam ettiği sürece, COVID’den daha kötü virüslerin sonu olmayacak: nefret, şiddet ve terör virüsleri.” dedi.

Papa ile Patrik Arasında Bir Görüşme İhtimali Var!

Rus haber ajansı Tass, bugün Papa Francis ile görüşen Moskova Patrikhanesi Dışişleri Dairesi Başkanı Volokolamsk Metropolitan Antony’nin açıklamalarına yer verdi.

Rus Ortodoks Kilisesi yetkilisi, Papa’nın Ağustos’ta Vatikan’daki görüşmeleri sırasında bir toplantının gerekli olduğu yönündeki yorumunu yinelediğini söyledi. Ancak görüşmelerin ayrıntılarının, ne zaman ve nerede gerçekleşebileceğini tartışmadıklarını ekledi. “Papa ile Patrik arasında bir görüşme ihtimali var ama bu dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.