Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Panelsan Çatı ve Aksa Enerji’den Güncel Duyurular

Panelsan Çatı yeni iş ilişkisini, Aksa Enerji rüzgar ve güneş enerjisi santrali yatırımı hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Panelsan Çatı ve Aksa Enerji’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaparken, Aksa Enerji Üretim A.Ş. ise depolamalı rüzgar ve güneş enerjisi santrali yatırımına yönelik duyuruda bulundu.

Aksa Enerji, duyurusunda yüzde 100 bağlı ortağı Aksa Yenilenebilir Üretim A.Ş. tarafından, Müstakil Elektrik Depolama Tesisleri’ne ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) gerçekleştirilen başvuruların kamuoyu ile paylaşıldığını hatırlattı.

Şirket, Müstakil Elektrik Depolama Tesisleri’nin Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi önlisans başvurusu olarak değerlendirilmesine yönelik süreçlerin ilerlediğini aynı zamanda Depolamalı Güneş ve Rüzgar enerji santral başvurularının da yapıldığını açıkladı.

Aksa Enerji söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ön lisans başvurularımız kapsamında EPDK tarafından Mersin’de 100,08 MW, Manisa’da 82,16 MW , Afyonkarahisar’da 110,76 MW olmak üzere toplam 293 MW kurulu gücünde depolamalı rüzgâr enerji santrali ve Kırşehir’de 50 MW ,Eskişehir’de 50MW kurulu gücünde depolamalı güneş enerji santrallerinin kurulumuna ek olarak Eskişehir’de ikinci bir 50 MW önlisans hakkımızı da alınmış olup 150 MW kurulu gücünde depolamalı güneş enerji santrali ve toplamda 443 MW kurulu güce ulaşılmıştır. Değerlendirme süreci devam eden diğer önlisans başvurularımıza ilişkin gelişmeler paylaşılmaya devam edilecektir.”

GCM Yatırım Banner

Panelsan Çatı’dan 4 Milyon Dolarlık Anlaşma

Panelsan Çatı ise Ankara merkezli özel bir firmadan sipariş aldığını duyurdu.

Şirket, firmadan sandviç panel siparişi aldığını söz konusu işin ise KDV dahil 4.071.826,86 dolar olduğunu açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın