Yatırım yapmaya başla!

Danimarkalı Mücevherci Pandora’nın CEO’su Görevden Ayrılıyor!

Çeyrek dönem sonuçlarıyla beklentileri karşılayamayan Pandora’nun CEO’su istifa ettiğini açıkladı. Detaylar haberimizde;
Danimarkalı Mücevherci Pandora’nın CEO’su Görevden Ayrılıyor!

Danimarkalı mücevher üreticisi Pandora’nın CEO’su Anders Colding Friis, bugünkü açıklamasında görevden ayrıldığını duyurdu. CEO’nun istifasının şirketin beklentilerin altında kalan düşük satış ve kar marjlarından kısa süre sonra gelmesi dikkat çekti.

Pandora konuyla ilgili açıklamasında Anders Colding Friis’in 31 Ağustos’tan itibaren şirketin CEO’luk ve başkanlık koltuğundan ayrılacağını bildirdi. Anders Colding Friis’in şirket bünyesinde 3.5 yıldır görev yaptığı vurgulanırken duyurunun yaklaşık 400 kişilik işten çıkarma haberlerinden 2 gün sonra geldiğinin de üzeri çizildi.

Buna göre Pandora, dünyanın pek çok yerindeki şubelerinden ama en çok da Taylan’dan olmak üzere toplam 397 kişiyi işten çıkartacağını açıklamıştı.

Danimarkalı Mücevherci Pandora’nın CEO’su Pandora’nın duyurusunda yönetim kurulunun 2022 yılına kadar olan stratejik yönüne bağlı kalacağını ve başarılı bir şekilde yürüteceğini dile getirdi. Bu amaçla, şirketin bir yandan yönetim ekibini daha da güçlendirecekken bir diğer yandan da yeni bir CEO arayışına gireceği söylendi.

İlaveten; birçok çokuluslu şirkette üst düzey yöneticilik yapman The Body Shop’un eski CEO’su Jeremy Schwartz’ın 1 Ekim itibariyle Pandora’ya COO olarak katılacağı kaydedildi.

Danimarkalı Mücevherci Pandora’nın CEO’su İstifa Pandora’nın CFO’su Anders Boyer ile Jeremy Schwartz’ın, yeni CEO atanana kadar şirketi yönetmekten ve yönetim kurulunun desteğiyle stratejisini devam ettirmekten sorumlu olacakları belirtildi. Tüm bunların ötesinde Pandora, liderlik ekibini güçlendireceğini aktardı.

Tabii, tüm bu yenilikler Danimarkalı mücevher üreticisinin ikinci çeyrek sonuçlarında beklentileri karşılayamamasından kaynaklandı.

Pandora’nın CEO’su Anders Colding Friis CEO Keza şirketin Ocak 2018’te sunduğu stratejik planına tamamen bağlı olduğu ve başarılı bir şekilde uygulanması için gereken her şeyi yapacağı söylendi. İşte bu nedenle de şirketin CEO’su görevden ayrılıyor ve yönetim kurulunda değişiklikler yapılıyordu.

Çünkü bilançoda pazarda yenilik ve büyüme eksikliğini gidermek amacıyla başlatılan stratejinin yeteri kadar hızlı ilerlemediği görülmüştü. Bu yılki satışlarını ve kar marjını düşürdüğünü açıklayan, ayrıca 400 kişiyi işten çıkartacağını duyuran Pandora’nın hisselerinde düşüş görülmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum