Yatırım yapmaya başla!

Japon Devi Panasonic Brexit Yüzünden Londra’dan Amsterdam’a Taşınıyor!

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Panasonic, Avrupa genel merkezini Londra’dan Amsterdam’a taşıyacağını duyurdu. Nedeni ise Brexit’ti…
Japon Devi Panasonic Brexit Yüzünden Londra’dan Amsterdam’a Taşınıyor!

Japon elektronik devi Panasonic de İngiltere’den taşınma kararı alanlar arasına katılarak, bundan sonraki Avrupa genel merkezinin Hollanda’da olacağını açıkladı. Panasonic Avrupa CEO’su Laurent Abadie, bu kararın altında İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı ile bağlantılı potansiyel vergi sorunlarından kaçınma amacının yattığını söyledi.

Abadie ayrıca verdiği demeçte; İngiltere’nin şirketleri etkilemek için vergi oranlarını azaltması durumunda Panasonic’in burayı vergi cenneti olarak düşünebileceği endişesini yaşadıklarını dile getirdi. Çünkü Abadie, Panasonic’in İngiltere’de daha az vergi ödemek durumunda kalırsa şirketin Japonya’da daha çok vergi ödemek zorunda kalabileceğini kaydetti.

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Panasonic, Avrupa’daki genel merkezini Londra’dan Amsterdam’a taşıyacağını duyurdu.

Panasonic Avrupa CEO’su Laurent Abadie Açıklama Şirketin böylece Brexit’le ilgili olası risklerden kendisini koruyabileceği ve vergi mevzuatına ilişkin sorunlardan kaçınabileceği belirtildi. Söz konusu açıklamada; büyük bölümü muhasebe ve finansal denetim birimlerinde olmak üzere şirketin Londra’da çalışan personelinin % 20 ila 30’unun Amsterdam’da görevlendirilebileceği bilgileri de verildi.

Abadie Nikkei’ye verdiği demeçte; Panasonic’in Brexil ile ilgili kaygılardan dolayı bu karar üzerinde 15 aydır düşündüğünü aktardı.

Panasonic Avrupa Genel Merkezini Amsterdam'a Taşıyor Öte yandan; denetleme ve finansal birimlerde çalışan personelin yeni merkeze geçeceği fakat yatırımcı ilişkileri ile uğraşan bölümün Birleşik Krallık’ta kalacağını dile getirdi. Alınan bilgilere göre, Panasonic’in Avrupa genel merkezinin Ekim ayında taşınacağı aktarıldı.

Sonuçta, Panasonic’le birlikte Brexit nedeniyle ülkeden kısmen ya da tamamen ayrılanlar arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Japon Devi Panasonic Brexit Yüzünden Londra’da Amsterdam’a Taşınıyor!Bu noktada, Japonya’nın 800’den fazla şirketle ülkede 100 binden fazla kişiye istihdam sağlayan büyük yatırımcılardan olduğu hatırlatıldı. Ancak Nomura, Sumitomo Mitsui ve Daiwa dahil olmak üzere pek çok finans şirketi, Londra’daki AB genel merkezlerini korumayacaklarını açıklamıştı.

İlaveten, Jaguar Land Rover CEO’su da kötü bir Brexit’in İngiltere’deki 40 bin kişilik istihdamı ve 80 milyar sterlin değerindeki yatırımı tehdit altında bırakacağını söylemişti. Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılması ile ilgili bir diğer tehditvari yorum da Airbus’tan gelmiş, dev şirketin CEO’su Brexit yüzünden ülkeden çıkabileceklerini duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum