Yatırım yapmaya başla!

Pamukkale Turizm Hakkındaki İflas Kararı Kaldırıldı

2018 yılının Ekim ayında konkordato isteyen Pamukkale Turizm hakkında Ocak ayında verilen iflas kararı, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından kaldırıldı.
Pamukkale Turizm Hakkındaki İflas Kararı Kaldırıldı

1962 yılında kurulan ve o tarihten bu yana yoluna emin adımlarla devam eden Pamukkale Turizm, geçen yılın Ekim ayında yaşadığı mali sıkıntılar sebebiyle konkordato başvurusunda bulunmuştu.

3 ay geçici mühlet verilerek komiser atanan firmanın konkordato talebi, İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedildi. Ocak ayında ise iflasına karar verildiği duyuruldu. Ancak Pamukkale Turizm hakkında iflas kararı İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozularak kaldırıldı.

İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin aldığı iflas kararı uzun süre kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

Türkiye’nin en köklü ulaşım şirketlerinden biri olan firma hakkında olumlu alacaklı görüşlerine ve olumlu komiser raporuna rağmen iflas kararı açıklanmıştı. Ancak 462 alacaklının katıldığı toplantıda 442 olumlu oy alan firmanın faaliyetlerine devam etmesine karar verildi. Geçen ay alınan bu güzel habere bir yenisi daha eklendi ve Pamukkale Turizm’in iflas kararı tamamen kaldırıldı.

Yapılan açıklamada alınan karardan memnuniyet dile getirilirken, bundan sonra daha sağlam adımlarla yollarına devam edecekleri bildirildi.

İflas kararının kaldırılması sonrasında Pamukkale Turizm’den yapılan açıklamada; “İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi tarafından iflas kararının kaldırılması, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesi adına adil bir sonuç olmuştur.” sözlerine yer verildi.

Konkordato başvuru sürecinden bu yana kendilerine destek olan yolcu ve personellere, güvenilir iş ortaklarımıza, sektör ve basın mensuplarına, otobüslerinde seyahat etmemelerine rağmen kendilerine moral vererek destek olmaya çalışan herkese teşekkür edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum