Yatırım yapmaya başla!

İflasına Karar Verilen Pamukkale Turizm Faaliyetlerine Devam Edecek

Geçtiğimiz yıl konkordato talebine olumsuz yanıt verilerek iflasına kara verilen Pamukkale Turizm, alacaklıların olumlu oylaması ile faaliyetlerine aynı şekilde devam edebilecek.
İflasına Karar Verilen Pamukkale Turizm Faaliyetlerine Devam Edecek

2018 yılının ikinci yarısında yaşanan kur dalgalanması birçok şirketi nakit sıkıntısına düşürmüş, yaşanan mali zorluklar neticesinde yüzlerce firma konkordato talebinde bulunmuştu. Karayolu taşımacılığında sektörünün lider isimlerinden Ulusoy ve Pamukkale Turizm de bunlar arasında yer alan firmalar oldu.

2018’in Ekim ayında konkordato başvurusu yapan Pamukkale Turizm’in iflasına karar verilmişti, ancak gelen destekler üzerine firmanın faaliyetlerini devam ettireceği bildirildi.

İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Pamukkale AŞ’nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasına karar vermişti.

Türkiye’nin en köklü ulaşım şirketlerinden biri olan Pamukkale Turizm, içinde bulunduğu nakit sıkışıklığı sebebiyle 27 Ekim 2018 tarihinde konkordato başvurusunda bulunmuştu. Ancak olumlu alacaklı görüşlerine ve olumlu komiser raporuna rağmen mahkeme konkordato talebini reddedilerek mahkeme firmanın iflasına karar verdi. Kamuoyunda şaşkınlıkla karşılanan bu durum sonrasında yolculardan ve alacaklılardan gelen destekler üzerine 1. Alacaklılar Toplantısı düzenlendi.

462 alacaklının katıldığı toplantıda, 442 oy “Pamukkale Turizm kapanmasın” yönünde kullanıldı.

%83 devam, %12 çekimser oy kullanılan oylamada finans kuruluşları da olumsuz yorumda bulunmadı. Alacaklılardan ve yolculardan gelen destekler üzerine şirket faaliyetlerine aynı şekilde devam edecek. Marka imajını koruyan şirket için bu kararın verilmesinde, son iki ay içerisinde 6 milyon lira kar elde etmesinin ve mali sıkıntıların üstesinden gelebileceğine dair alınan sinyallerin etkisi büyük oldu.

Gloria Jean’s ve Hacı Sayid’i bünyesinde bulunduran Grup Dnc Gıda San. ve Tic. AŞ de konkordato talebinde bulundu.

Dünyanın en eski kahve satıcılarından Gloria Jean’s’in 70 şubesini ve Türkiye’nin en köklü baklavacılarından olan Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. Tic. AŞ’nin 39 şubesini bünyesinde barındıran Grup Dnc Gıda San. ve Tic. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato istedi. Mahkeme şirkete 3 ay geçici mühlet verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum