Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Yatırımcısı Palihapitiya: “Warren Buffett Bitcoin Konusunda Yanılıyor”

Social Capital’ın CEO’su Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’ın bitcoin konusunda hatalı olduğunu söyledi. İşte kripto para savunucusu yatırımcının açıklamaları;
Teknoloji Yatırımcısı Palihapitiya: “Warren Buffett Bitcoin Konusunda Yanılıyor”

Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcılarından ve Facebook’un eski yöneticilerinden olan Chamath Palihapitiya, popüler kripto para birimi bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha doğrusu, bitcoin karşıtlığı tüm dünya tarafından bilinen Warren Buffett’a yaptığı göndermeyle gündeme oturdu. Bitcoinin erken dönem yatırımcıları arasındaki Palihapitiya, Warren Buffett’ın talebesi olduğu halde onun kripto parayla ilgili yanlış düşündüğünü belirtti.

CNBC Squawk Box’a konuşan Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’ın çömezi olsa da ünlü yatırımcını bitcoin konusunda hatalı davrandığını söyledi.

Chamath Palihapitiya Bitcoin YorumuDüşüncesini “herkes her zaman haklı değildir” sözleriyle açıklayan Palihapitiya, kripto paraların altının yerini alacağını dile getirdi.

Bitcoinin çok önemli olduğunu çünkü onun piyasanın geri kalanıyla ilişkili olmadığını vurgulayan teknoloji yatırımcısı kendisini iki farklı dünyada hissettiğini belirtti. Bunları bitcoin dünyası ve normal dünya şeklinde niteleyen ünlü kişilik, ikisinin arasında geçiş yapmak için pasaporta ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Kripto para piyasasında yaşanan son değişiklikleri canlı olarak öğrenin…

Ayrıca kendisi gibi 2012 yılından bu yana bitcoin sahibi olanların kripto parayı geleneksel finansal altyapıya yönelik bir risk olarak gördüklerini açıkladı.

Chamath Palihapitiya Buffett'ın Yanıldığını Söyledi Konuşmasında finansal krize de değinen ve bu olayın hatırlanması gerektiğini söyleyen Palihapitiya, fikrini “koruma altında olduğunu düşündüğümüz varlıklar yok oldu” sözleriyle detaylandırdı. Neticede Palihapitiya, geçtiğimiz günlerde kripto para birimi ile açıklama yapan ve bitcoin yatırım değil diyen Warren Buffett’ın sözlerinin yanlış olduğu konusunda diretti.

Bitcoin fiyatı ve grafiği için tıklayın!

Kaldı ki bitcoini fare zehirine benzeten Warren Buffett’ın ardından Bill Gates ile Charlie Munger de konuyla ilgili gündem olan açıklamalarda bulunmuştu.

Warern Buffett Bitcoin Karşıtı Uzun yıllardır dost olduğu Warren Buffett’ı bitcoin konusunda destekleyen Bill Gates, bitcoinin hiçbir şey üretmediğinin altını çizmişti. Ayrıca “greater fool theory” benzetmesini yapmış, Warren Buffett’ın başkan yardımcısı ve yatırım ortağı Charlie Munger de bitcoini yerden yere vurmuştu.

İşte bu noktada daha önce de Facebook’u eleştiren Chamath Palihapitiya, şimdi de Buffett’ın sözlerine laf etti. Keza kendisi daha önce de bitcoinin 2020 ya da 2021’e kadar 100 bin dolar, 2037’ye kadar da 1 milyon dolar olacağı yönündeki yorumlarıyla konuşulmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum