Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Yatırımcının Şirketinden Ayrılanlarla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Silikon Vadisi'nin önde gelen yatırım şirketlerinden Social Capital'dan ayrılanlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İşte söylenenler;
Ünlü Yatırımcının Şirketinden Ayrılanlarla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Facebook’un eski yöneticisi Chamath Palihapitiya tarafından kurulan risk sermayesi şirketi Social Capital’dan ayrılanları bir araya getiren yeni firmayla ilgili detaylar ortaya çıktı.

Silikon Vadisi’ndeki yeni teknoloji yatırım şirketi Tribe Capital, Palihapitiya’nın Social Capital’ından ayrılan 3 kurucu ortaktan oluştuğu için dikkat çekti. Çünkü şimdilerde çöküşte olan Facebook’un ilk yöneticileri arasındaki Chamath Palihapitiya, bir aydan kısa süre içinde 5 ortak kaybetmişti. Ve kaynaklar, bunun en büyük nedeninin Palihapitiya’nın değişken tavırları olduğunu ön sürmüştü.

Ayrıca Social Capital’dan ayrılan ortakların yeni bir girişim sermayesi şirketi başlatmak için bir araya gelmeleri olayı daha da ilgi çekici hale getirmişti.

Social Capital'ın Eski Ortakları Birleşip Şirket Kurdu Hatta yeni şirket, “Chamath Palihapitiya’nın olmadığı bir Social Capital” sözleriyle tanımlanmış, Silikon Vadisi’nin ekibinden yediği darbenin büyüklüğü bir kez daha gözler önüne serilmişti. Bu noktada gelen yeni bilgiler, Social Capital’ın eski partnerlerini bir araya getiren şirket ve amaç hakkında fikir verdi.

Edinilen yeni bilgiler ışığında, kurucu ortakların LinkedIn sayfalarından anlaşıldığı üzere şirketin adının Tribe Capital olduğu söylendi.

Chamath Palihapitiya’nın olmadığı bir Social CapitalKaldı ki Social Capital’ın 3 önemli kilit ismi; Arjun Sethi, Jonathan Hsu ve Ted Maidenberg’i bir araya getiren Tribe Capital, Chamath Palihapitiya’nın önde gelen risk sermayesi şirketinin partnerlerinden oluşmasıyla da sektöre bir adım önde giriyordu.

Öte yandan; konuyla ilgili yakın kaynaklardan birinin, Tribe Capital’ın sermayeyi ilk aşamalardaki girişimlere yatıracağını iddia ettiği belirtildi.

Yeni Şirketin Adının Tribe Capital Olduğu Söylendi Bunların yanında şirketin kripto para birimi üzerine yoğunlaştığı hususundaki söylentiler de dikkat çekti. Fakat Business Insider’a konuşan başka bir kaynak, Social Capital’ın eski partnerlerinin kripto paralarla ilgilenmediğini bildirdi.

SEC verilerine göre henüz ilk yatırımını almamış fonun ne kadar büyük olacağıyla ilgili ise herhangi bir bilgi yoktu. Tüm bunların yanında; Social Capital’dan ayrılma akımını başlatan Arjun Sethi’nin Palihapitiya ile yollarını iyi bir şekilde ayırdığı kaydedildi. Hatta Tribe Capital’ın ilk yatırımlarında Social Capital ile ortak çalışacağı yönünde haberler yapıldı. Ancak görünen o ki Silikon Vadisi’nin iki girişim sermayesi şirketinin akıbetini görmek için biraz daha beklemek gerekecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum