Yatırım yapmaya başla!

Palazzo di Amore Amerika’nın En Pahalı Malikanesi Olabilecek mi?

Palazzo di Amore Amerika’nın En Pahalı Malikanesi Olabilecek mi?

Bir ürünün en pahalısına sahip olmak, sanırım hepimizin isteyeceği türden bir ayrıcalık. Böyle bir özelliğe sahipseniz, herhangi bir toplulukta dik bakışların odağı oluverirsiniz. Hele ki bu ürün, Amerika’da bulunan lüks bir malikaneyse, şüphesiz sükseniz bir kat daha artar. Çünkü biliyoruz ki dünyanın süper gücü, sayısız milyardere ev sahipliği yapıyor. Eğer zenginliğinizi kanıtlamak istiyorsanız, mutlaka onu “EN …” sıfatıyla taçlandırmalısınız. Lükse olan tutkularıyla bildiğimiz Amerikalı zenginler de öyle yapıyor.

Amerika’nın en pahalı evi olmaya aday olan Palazzo di Amore, geçen sene 195 milyon dolarlık fiyatıyla satışa çıkartılmıştı. Bu fiyatı sayesinde “en pahalı aday” unvanını kazanan ev, kendisine maalesef alıcı bulamadı. Bunun üzerine malikanenin fiyatı 49 milyon dolar aşağı çekildi. Hala satılık olan lüks malikanenin şu andaki fiyatı 149 milyon dolar. Gigi Hadid’in babası tarafından tasarlanan ev, bu fiyatıyla da Amerika’nın en pahalı evi olmaya aday. Tabii bir zengin tarafından alınırsa! Nitekim hala Amerika’nın en pahalı evi, 147 milyon dolara satılan East Hampton isimli malikane. Ancak Palazzo di Amore satıldığı takdirde bu evin fiyatını 2 milyon dolarla geçecek ve tahtın yeni sahibi olacak. Malikane bu fiyata satılır mı bilinmez, ama özellikleri gerçekten oldukça etkileyici. Bu lüks yapıya yakından göz atmaya ne dersiniz?

İşte karşınızda Amerika’nın en pahalı evi olmaya aday bir tasarım!

Palazzo di Amore ve Benzersiz Tasarımı

Palazzo di Amore ve Benzersiz TasarımıMalikanenin şu andaki sahibi olan Jeff Greene, burayı 2007 yılında 35 milyon dolar karşılığında satın almış. Fakat anlaşılan o ki geçen yıllar boyunca malikanenin değeri artmış ve 35 milyon dolar 4 katının üzerine yükselmiş. Jeff Greene, Palazzo di Amore’yi satılığa çıkarmadan önce 475.000 dolar karşılığında 1 aylık kiralama kararı almış. Ama gel gör ki bu fiyatı karşılayabilecek bir kiracı da bulunamamış. Sonuçta Palazzo di Amore eninde sonunda satılacak; ama bunun ne zaman olacağı şüpheli.

Palazzo di Amore ve Benzersiz Tasarımı149 milyon dolarlık fiyatı verebilecek kişinin, 4925 metrekarelik büyük alan içerisinde 3250 metrekarelik bir yaşam alanına sahip olacağını şimdiden söylemek isteriz. Ayrıca Jeff Greene’nin eve eklediği yeni misafir köşkünün de bu alanın içine dahil olduğunu belirtelim. Beverly Hills’in muhteşem manzaralarına sahip olan malikane, Mohammed Hadid’in muhteşem çizimlerini yansıtıyor. Gigi Hadid’in babası, bu tasarımda oldukça geniş ölçekli düşünmüş.

Palazzo di Amore ve Benzersiz TasarımıLüks malikanenin 1400 metrekarelik eğlence alanında; 250 kişilik sinema-tiyatro salonu, dans pisti ve bowling salonu bulunuyor. 12 yatak odası ve 23 banyosu bulunan Palazzo di Amore’de 250 kişiyi rahatlıkla akşam yemeğine davet edebilir, Amerika’nın en pahalı eviyle gurur duyabilirsiniz. Üstelik bu evin yeni sahibi, Beverly Hills Vineyards isimli özel bir üzüm bağına da sahip olacak. Buradan yıllık 400 ila 500 şişe şarap üretimi yapılabiliyor. Ayrıca 2 ayrı şarap mahzeni olan malikane, yaklaşık 13.000 şişe şarap saklama kapasitesine sahip.

Palazzo di Amore ve Benzersiz TasarımıPalazzo di Amore’nin sunduğu imkanlar bunlarla da sınırlı kalmıyor. 40 metre büyüklüğünde yansıtma ve yüzme havuzu, çeşmeleri, barbekü alanı ve tenis kortu bulunan ev, “saray gibi” desek hiç de abartmış olmayız. 27 arabanın sığabileceği büyük bir garajı olan malikanenin, sayısız tasarım ürününden henüz bahsetmedik bile. Forbes’in yaptığı açıklamaya göre, Perulu bir oyma sanatçısının 4 aylık çalışma sonucunda ortaya çıkardığı şömine rafları gerçekten epey değerliymiş.

Palazzo di Amore’nin özellikleri gerçekten takdire şayan. Ancak bu ev 149 milyon dolara kendisine alıcı bulabilecek mi, onu bilemiyorum. Bu konuda sizin fikriniz ne, merak ediyorum doğrusu. Parayla ilgili sorununuz olmasaydı, bu fiyatı verip Amerika’nın en pahalı evine sahip olmak ister miydiniz; yoksa ben bu kadar paraya kendime neler yaptırırım diyenlerden misiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum