Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Palandöken’den “Zamları Durdurun” Çağrısı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan zamlar hakkında konuşarak "zamları durdurun" çağrısında bulundu. Detaylar haberde...
Palandöken’den “Zamları Durdurun” Çağrısı
HABER GİRİŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yapılan zamlarla ilgili konuştu. Özellikle elektrik zammına yönelik değerlendirmede bulunarak, zamları durdurun çağrısında bulundu.

TESK Başkanı Palandöken, son yapılan zamlarla enflasyonun düşmesini beklemenin mümkün olmadığını söyledi.

Palandöken, “Mevsimin yaz olması ama zamların peş peşe gelmesi ile hem tarla bitkilerinin hem de sebze meyve vs. gibi diğer ürünlerin düşmesini beklemek mümkün değil. Çünkü akaryakıta gelen zam var.” açıklamasında bulundu.

Elektriğe gelen yüzde 38’lik zam hakkında konuşan Palandöken, doğalgaz zamlarının ilave edildiğinde hizmet sektöründe fiyatların geri gelmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Enflasyonun düşmesi için piyasalara bir güven verilmesi yani zam yapılmaması gerektiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Palandöken, “Artık ekonomi düzeldi sinyali ile vatandaş ancak bu yapılan zamları aynı şekilde almış oldukları ücretlerle karşılaması da mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Sigara ve alkollü içeceklere yapılan zamların paket başına 10 TL’yi bulduğunu söyledi. Bunun ardından ÖTV’nin geldiğini aynı şekilde bunlar ilave edildiğinde kullanılan diğer malzemelere de aynı şekilde intikal ettiğini bildirdi.

Palandöken, “Dolayısıyla zamları bir çare gibi görüp ekonominin düzelme noktasındaki sağlanan başarı bence bu sıkıntıdan daha büyük. Yapılması lazım gelen üretimin artışının sağlanması ve temel girdi maliyetlerinde düşüş sağlanması. Zamları durdurun artık.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.