Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Paladyum Mart Sonrası En Zayıf Seviyelerden Toparlanıyor

Yüzde 2’nin üzerinde yükselen paladyum, 2334 dolara kadar çıktı.
Paladyum Mart Sonrası En Zayıf Seviyelerden Toparlanıyor

Mayıs ayında 3019 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran paladyum, bugün 2260 dolarına kadar geriledikten sonra yönünü yukarı çevirip pozitif bölgeye geçti. Cuma günü 2272 dolarda kapanış yapan değerli maden, bugüne yatay başladı.

Asya seansında 2260 dolara kadar gerilerken sonrasında yönünü yukarı çevirerek sert yükseldi. Bunun sonucunda 2334 dolara kadar ulaştı. Sonrasında kazançlarının bir kısmını verse de günün en çok artan emtiaları arasında yer aldı.

TSİ 14.53’te yüzde 1,75 artıda işlem gören paladyum, gün içi düşüğüyle Mart sonrası en zayıflarda kaldı.
Paladyum Yükseliş %2
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında paladyum aylık bazda yüzde 13’ün üzerinde değer kaybederken haftalık bazda yüzde 11’e yakın eksiye düştü. Yıllık bazdaki kazancı da yüzde 6,5’e geriledi.

Bugünkü yükseliş doları emsal para sepetine karşı izleyen ABD dolar endeksindeki rallinin sona ermesiyle desteklendi. Diğer taraftan son kazanç, paladyumun genel zayıf performansını değiştirmedi.

Mart ortasından bu yana en düşük seviyesine inen kıymetli metalin düşüşü ABD Merkez Bankası‘nın erken politika sıkılaştırmasına ilişkin endişeler, artan ABD doları ve koronavirüs salgınları nedeniyle daha zayıf küresel büyüme beklentileriyle yönlendirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum