Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paladyum En Çok Artan Emtia Olsa da 3 Ayın Düşüğünü Test Etti

Paladyum günün en çok artan emtiası olarak öne çıksa da Mart ortasından bu yana en zayıf değerini kaydetti.
Paladyum En Çok Artan Emtia Olsa da 3 Ayın Düşüğünü Test Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Cuma günü FED etkisiyle 3019 dolarlık tüm zamanların rekorundan 500 dolar düşük seyreden paladyum, haftanın ilk gününde yüzde 1,5 yükselişle en çok artan emtia olarak öne çıktı.

18 Haziran’ı 2452 dolarla tamamlayan değerli metal, 21 Haziran seansına 2478 dolarla başladı. Gün içi hareket aralığı 2465 dolar ile 2509 dolarken en düşük değeri Cuma gününden sonra 16 Mart’taki 2373 doların ardından en zayıf değer oldu.

TSİ 15.40’da yüzde 1,30 kazançla ilerleyen paladyum, yıllık bazda yüzde 31 değerlense de aylık yüzde 10’a yakın kayıp yaşadı.
Paladyum 2465 Dolar Düşük
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında platin alternatifi için ilk teknik destek 2475 dolarken ilk teknik direnç 2520 dolara işaret ediyor. Ons türü paladyumun son düşüşü daha şahin bir FED’in yükselttiği dolar endeksiyle yönlendirildi.

92,04 – 92,37 aralığında hareket eden Amerikan dolar endeksi (DXY) böylelikle 9 Nisan’daki 92,41’den sonra en güçlü değerini kaydetmiş oldu.

Doların yönü bu hafta FED konuşmacılarının ve Başkan Jerome Powell’ın açıklamalarıyla belirlenecek.

Bununla birlikte paladyum için görünümün parlak olduğu düşünülüyor. Avrupa ve Çin’de daha sıkı araba kirliliği standartları, metale talebi artırdığı için uzun vadeli görünüm iyimserliğini koruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu