Yatırım yapmaya başla!

Göklere Çıkacak İlk Seri Üretim Uçan Araba Cenevre Fuarı’nda!

Dünyanın ilk seri üretim uçan otomobili Pal-V tarafından hayata geçiriliyor. İlk önce Cenevre Fuarı'nda gösterildikten sonra!
Göklere Çıkacak İlk Seri Üretim Uçan Araba Cenevre Fuarı’nda!

Artık otomobillerin göklere çıkmasına oldukça az bir zaman kaldı. Cenevre Otomobil Fuarı bu sene kara taşıtlarından ziyade gökyüzü taşıtlarına da ev sahipliği yapacak. Fantastik ve bilim kurgu filmlerindeki sahneler artık gerçeğe dönüyor.  İster gördüğünüze bir otomobil diyin isterseniz de helikopter!

Tabi bunu “Liberty” havadan baka nelerelerde gidebileceğini düşünerek dememiz gerekiyor. Hollanda ve İngiltere arasındaki anlaşmalarla ortaya çıkartılan Pal-V şirketi, dünyadaki seri üretime alınacak ilk uçan otomobili de yapmış olacak.

Yapısından nasıl bir mühendislikle çıktığı net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Detaylardan bahsedilmese de gövde yapısı kusursuz sayılabilecek aerodinamik parçalardan oluştuğunu söyleyebilirim.

Karoserin üzerinde her bir parça katlanabiliyor.

Liberty’yi karadan havaya kaldıracak 2 motor olacak.

Kaç kişilik oturma pozisyonunun olduğunu artık fuar zamanı söyleyeceğiz.

Pal-V test uçularını yaklaşık 7 yıldır sürdürüyor.

Aslında Liberty’yi bir çağın kapılarının açılması olarak görebiliriz. Çünkü zamanında sadece hayallerde olan ve olması imkansız olarak baktığımız gökyüzü otomobilleri şimdi tamamen gerçek. Bu arada Jetgiller‘in gerçekçiliğine de git gide daha iyi anlıyoruz!

Tabi böyle normal gözüken ancak çift ortamda gidebilen bir aracın haliyle fiyatı da astronomik olacak. Tahmin edilen giriş seviye fiyatı 397 bin dolar olarak söylendi. Keza daha donanımlı; hızlı uçabilen, menzili yüksek, daha fazla yukarıya çıkabilen gibi opsiyon listesine göre 600 bin dolar olabileceği de dip not olarak geçildi. Cenevre Fuarı’nda Liberty hakkında daha detaylı şekilde sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum