Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pakistan’da Bir Eyalet Kripto Madencilik Çiftlikleri Kurmayı Planlıyor

Khyber Pakhtunkhwa eyaleti, yeni bir devlet politikasının bir parçası olarak iki pilot kripto para birimi madencilik şirketi kuracak.
Pakistan’da Bir Eyalet Kripto Madencilik Çiftlikleri Kurmayı Planlıyor

Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa eyaleti, hükümet destekli kripto madenciliği de dahil olmak üzere yeni bir kripto para birimi politikası oluşturmak için federal bir komite oluşturdu. Politikayı denetleyen bir bakan Reuters’e yaptığı açıklamada, yeni politikanın bir parçası olarak hidroelektrikle çalışan iki kripto madenciliği çiftliği oluşturulacağını belirtti.

Komite ilk toplantısını 17 Mart’ta gerçekleştirdi ve yapılan duyuruda,“KP Hükümeti, başbakan Mahmood Khan’ın talimatları ve rehberliği konusunda kripto para birimi ve madencilikle ilgili ciddi adımlar atıyor. Bu girişim için tüm paydaşlara ve uzmanlara danışıyoruz, ” ifadelerine yer verildi.

Kripto Paralar Gri Noktada

Kripto Paralar Gri Noktada

Kripto madenciliği çiftlikleri, büyük miktarda güç gerektiren bilgisayar veri merkezlerine yönelik büyük yatırımları gerekli kılıyor. Pakistan, komşu Hindistan kripto para birimlerini tamamen yasaklamayı planlasa bile, yeni bir kripto politikası formüle etmek için bir federal komite kurdu. Madencilik projesinin maliyeti henüz belirlenmedi.

Hem madencilik hem de kripto para birimlerinde ticaret şu anda Pakistan’da yasal bir gri alanda bulunuyor. Federal yetkililerin, yatırımcılara resmi olarak açılmadan önce sektörü yasallaştırmak için net bir yol sağlaması gerekiyor.

Pakistan Devlet Bankası 2018’de kripto para birimlerinin yasal ihale olmadığını ve düzenleyicinin ülkede kimsenin bunlarla işlem yapmasına izin vermediğini söyledi. Pakistan ayrıca şu anda küresel Finansal Eylem Görev Gücü gri listesinde yer alıyor.

Küresel kara para aklama gözlemcisinin İslamabad’dan daha iyi düzenlemesini istediği alanlardan biri de kripto para birimleri oluyor. SimilarWeb verilerine göre ülkedeki en popüler indirmeler arasında Binance ve Coinbase gibi uygulamalar yer alıyor. Ülkede kripto para madenciliği ve ticareti büyümeye devam ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum