Yatırım yapmaya başla!

Pakistan ve Hindistan Arasındaki Gerilim Pilotun Serbest Bırakılmasıyla Hafifledi!

Hindistan ve Pakistan arasındaki gerginlikler, İslamabad’ın Hindistanlı pilotu salıvermesiyle Cumartesi günü hafifledi. Detaylar aşağıda;
Pakistan ve Hindistan Arasındaki Gerilim Pilotun Serbest Bırakılmasıyla Hafifledi!

Küresel güçlerin nükleer silahlı komşular arasındaki savaşı önleme çabaları arasında İslamabad’ın yakalanan bir Hint pilotunu teslim etmesinin ardından Hindistan ile Pakistan arasındaki gerginlik Cumartesi günü yatışıyor gibi göründü.

Buna göre iki ülke arasındaki en büyük çatışmanın sembolü haline gelen Hint Kanadı Komutanı Abhinandan Varthaman Cuma günü, yüksek profilli canlı bir devir teslim gösterisinde sınır boyunca yürüdü. Yetkililer, Hintli pilotun serbest bırakılmasının ardından Line of Control olarak adlandırılan kontrol hattının iki tarafında da bombardımanın birkaç saat daha devam ettiğini ve 4 ölümle sonuçlandığını ancak daha sonra gece boyunca durduğunu dile getirdi.

Pakistan da Abhinandan’ın geri dönüşünü Hindistan ile artan gerilimleri azaltmaya yönelik bir iyi niyet testi olarak yorumladı.

Pakistan ve Hindistan Arasındaki Gerilim Pilotun Serbest Bırakılmasıyla Yatıştı Sonuçta alevlenen gerilim 1947’de İngiltere’nin bağımsızlığından bu yana üç savaş yapan komşular arasında başka bir ihtilafı önlemeye çalışan Çin ve ABD dahil küresel güçleri sinirlendirmişti. Hindistan kontrolündeki Keşmir’deki gerginlikler en az 40 Hintli güvenlik gücünü öldüren 14 Şubat’taki intihar saldırısıyla hızla artmıştı.

Hindistan, Pakistan’ı İslamabad’ın reddettiği saldırının arkasındaki Jaish-e Mohammad grubunu barındırmakla suçlamış ve Başbakan Narendra Modi de güçlü bir cevap sözü vermişti.

Pakistan ve Hindistan Gerili Pilot Serbest Bırakıldı Salı günü de Hindistan hava uçakları Yeni Delhi’nin militan kampları olarak adlandırdığı bölge üzerine Pakistan içine hava saldırıları düzenlemişti. İslamabad, bölgedeki yerel köylüler gibi var olan herhangi bir kampı reddetse de Çarşamba günü Pakistan kendi hava misyonuyla misilleme yapmıştı.

Diğer taraftan gerilim Mayıs’ta yapılması beklenen seçim hazırlığındaki Hindistan Başbakanı Narendra Modi için de kritik bir zamanda gelmişti. Pakistan liderleri, gerginliği azaltmak için topun Hindistan2ın elinde olduğunu söyleseler de Cuma günü Pakistan ordusu başkanı ABD, İngiltere ve Avustralya’nın üst düzey askeri liderlerine, ülkesinin “kendini savunmadaki herhangi bir saldırıya kesinlikle cevap vereceğini” anlatmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum