Yatırım yapmaya başla!

Pagani, PebbleBeach Concours’ta BC Roadster’in Pelerinini Çıkartacak!

Pagani, bir süredir üzerinde çalıştığı üstü açığı BC Roadster'a sayılı günler kaldığını gösteren bir teaser yayınladı!
Pagani, PebbleBeach Concours’ta BC Roadster’in Pelerinini Çıkartacak!

13 Ağustos’ta başlayacak PebbleBeach Concours, çok heyecanlı olacağa benziyor. Genel ve özel üreticiler etkinlik için hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyorlar. İtalyan hiper araç üreticisi Pagani, dikkatleri üzerine geçecek bir üstü açıktan söz etmişti. Geçtiğimiz sene sizlere bir prototipten motor seslerini dinletmiştik.

Çıkmasını beklediğimiz bir model olan roadster, Facebook ve Instagram’da siyah örtülü, bir Batman teaser görüntüsüyle bunu haber verdi. Hashtag’lerde de #huayra ve #roadsterbc şeklinde etiketleme yapıldı. Pagani tarafından bir ters köşe durumu olmazsa, pelerinin altından BC Roadster çıkacak…

2016 yılında tanıtılan BC Coupe’un ardından neredeyse 3 senelik bir zaman geçti.

Roadster kısmında standartların biraz daha yükseltilmesini bekliyoruz. Huayra’nın görünümünde Dragon varyant gibi olağan üstü şeyler beklemiyoruz. Öncesinde sokaklarda yakalanan süper modelin, incelediğim kadarıyla belli olan kısımlarında değişimler görememiştik. Tek farkın açılabilir tavanı olduğunu düşünmüştük.

Söylenene göre motor ve aracın gövde yapısında yapılan farklı gelişmeler. Pagani, önceden bulduğu farklı bir malzeme türüyle BC’yi üretecek. Konuyu açacak olursak; şirket, araçlarının verimliliği adına, olduğundan hafif ve dirençlerin daha az rastlanacağı bir gövde panel yapısı geliştireceğini söylemekteydi.

Roadster uygulamasında karbon fiberden %50 kadar daha hafif ve %20 oranında daha sağlam olan bir kompozit malzeme kullanıldığı söylendi. Bunun dönüşlerinde ise Pagani aracını daha hızlandırmış ve rijitliğini yükseltmiş olacak. Otomobil jant kısımlarda aynı Koenigsegg’in ultra hafif lastikleri gibi İtalyan şirketin de böyle bir buluş içerisinde olduğu aktarıldı.

Öte yandan titanyum egzoz sistemi de Huayra Roadster aracının kilo tasarrufunda rol alacak. Hepsini bir araya topladığımızda, üstü açık araçtan 132 kg’lik avantaj sağlanacak. Resme göre hareket edecek olursak; tamponun revize olup, ayırıcının genişletildiğini düşünüyoruz.

Yan etekler de aynı karbon uygulamadan imal edilip, arka kanadın belirginliği dışında difüzör de görülmemiş bir yapıda olacak gibi. AMG V12 görevinin başında olacak. Söylentilere kulak verdiğimizde, Huayra BC Roadster cephesinden 6.0L’den 800 beygiri aşan güçler gelebilir.

Fiyatının 2.5 milyon dolar ve üstünde olabileceğini de ekleyelim. Zira Huayra BC’nin ilk satışları bu şekildeydi. Sınırlı sayıda beklediğimiz hipercar modelinin bir de üzerine üstü açık olduğunu düşünürsek, pahalı olmaması içten değil. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. Mecburen 13 Ağustos’ta örtünün kalkmasını bekleyeceğiz. Araç hakkında yapılacak farklı bir yayınlamada, anında sizlere aktarıyor olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum