Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Özerden Plastik Hisseleri Arsa Satışı Haberiyle Yön Arayışında

7,6 milyon TL değerinde arsasını sattığını duyuran Özerden Plastik’te, hisseler güne artıda başladıktan sonra düşüşe geçti.
Özerden Plastik Hisseleri Arsa Satışı Haberiyle Yön Arayışında
Son Güncelleme: 
Yorum

Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) arsa satışı hakkında açıklamada bulundu. 6 Ekim 2021 tarihinde alınan karar kapsamında, Yalova Kirazlı’da bulunan 17.062,08 metrekarelik arsanın satışının gerçekleştiği bildirildi.

Söz konusu arsa yatırım amacıyla elde tutuluyordu. Toplam satış bedelinin 7.600.000 TL olduğu söylenirken, kamuya açıklanan son finansal tablodaki kayıtlı değerine göre 60.000 TL kar elde edildiği aktarıldı.

Ödemenin peşin olarak alınacağı satış işlemi, nakit girişi ile işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla yapıldı. İşletme bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak, şirket değerine oranı %3,85 oldu.

Satış bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı %36,19, kamuya açıklanan son mali tablosundaki aktif toplamına oranı %8,94, son finansal tablodaki maddi duran varlıkların net değerine oranı %88,31 olarak açıklandı.

Satılan varlığın kayıtlı değerinin aktif toplamına oranı %9,07, işlem bedelinin hasılat tutarına oranı ise %13,02 olarak belirtildi.

Özerden Plastik hisseleri (OZRDN) sabah açıklanan arsa satışı haberiyle güne artıda başladı.
Özerden Plastik Hisseleri %0,41 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Çarşamba günü 7,4 liradan kapanan hisseler, 21 Ekim işlemlerine 7,56’dan başladı. Dün kapanış seviyesini %3’ün üzerinde kazançlı gerçekleştirdi. Hisseler yükselişle açıldıktan hemen sonra 7,64 lirayı gördü.

Fakat bu seviyede tutunamayarak yönünü aşağı çevirdi. Saat 10.13’te %0,41 ekside 7,36 liradan işlem görüyor. Şirket hisseleri son bir haftalık dönemde %0,27, bir yılda %7,40 oranında artarken, bir ayda %1,46 oranında geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu