Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suudi Prense Ait Dünyadaki İlk Üretim Pagani Zonda Riviera Londra’da Görüldü!

Özel ve sınırlı üretim hipercar denildiğinde akla gelen ilk isim olan Pagani'nin ilk Zonda Riviera'sı Londra'da görüldü!!!
Suudi Prense Ait Dünyadaki İlk Üretim Pagani Zonda Riviera Londra’da Görüldü!
HABER GİRİŞ

Evrenin en egzotik arabasından haberler var! Pagani, ilk modeli olarak 1999 yılında Zonda’yı göstermişti. Sahibinin Lamborghini’de kazandığı tecrübeler hiper otomobillerin akıllara zarar olmasını sağlamış. Zonda’nın asıl başarı hikayesi Ferrari 599XX‘in tur zamanlamasını geçmesi. İşte tam olarak Pagani’nin basamakları ikişer ikişer çıktığı dönem.

Huayra adında bir model daha gösterdikten sonra sıra, modellerin özel versiyonlarına yapmaya geldi. Dünyada ilk olarak Zonda’nın Riviera özel tipi, Suudi prens tarafında alınmış. Günlük kullanıma açık olamayacak kadar değerli olan bu Zonda ne yazak ki yağmura maruz kalıyor.

Riviera Pagani Zonda’nın Yükselen Değeri!

Riviera Pagani Zonda'nın Yükselen Değeri!İtalyan üreticinin 1 of 1 Riviera’sını ultra zengin biri almış. 5 milyon dolarlık bu hipercarın ikinci elde daha fazla edeceği söyleniyor. Herkesin aracı kendi bütçesine göre değerlidir. Kimi 30 bin TL‘lik bir otomobilini caddelere çıkarmaya kıyamazken kimisin de bu milyon dolarlık arabalar oluyor.

Zonda gibi otomobiller haftasonları yalnızca 2 veya 3 saat takılabileceğiniz araçlar olarak görülür. Sokaklara çıkıp biraz gaza basarak insanların ilgisini çekebilir veya tamamen kendinizi şehir dışına atarak boş yollarda hız yapabilirsiniz. Londra’da saklanan bu Zonda, sahibi tarafından ters bir zamanda gezintiye çıkartılmış.

Normal bir hava olduğunu zanneden prens, yağmuru hesaba katamamış. Şimdi kendi kendinize sorabilirsiniz; yağmura yakalanan bir aracın neresi ilginç diye. Mümkün mertebe, milyon dolarlık Zonda Riviera gibi araçlar zarar görecek ortamlardan uzak tutulur. Muhtemelen lastikleri kaygan zemine uygun değildir ve karbon fiber kaportasına su değmiştir!

GCM Yatırım Banner

Zonda Riviera Son Derece Hızlı Bir Hipercar

Zonda Riviera Son Derece Hızlı Bir HipercarZonda’nın güçlü F motorunun en başta modifikasyona uğradığını söyleyelim. 7.3L ‘lik bir AMG motoruna sahip Riviera, 602 ps’ten 760 ps‘e çıkartılmış. Direkt olarak performansın artırılmasına yönelik yapılan yükseltme işlemlerinden sonra Riviera, 2.8 saniyede 100’e kalkış yapabiliyor.

Dünyadaki ilk Rivera’nın Londra’da yağmura yakalanmasını anlatırken bir yandan da sizlere özelliklerinden bahsetmiş olduk. Aşırı pahalı araba kategorisinde yer alan bu Zonda serisi, her zaman sokaklara çıkartılacak bir otomobil değil. O yüzden onu iki beyaz Mercedes koruyor…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.