Yatırım yapmaya başla!

Çin’de 20 Saat Oyun Oynayan Genç Felç Geçirdi!

Çin’de bir internet kafede aralıksız oyun oynayan genç felç geçirdi. İşte detaylar…
Çin’de 20 Saat Oyun Oynayan Genç Felç Geçirdi!

Bilindiği üzere son yıllarda gençler arasındaki oyun tutkusu önü alınamaz bir şekilde artmakta. Milyonlarca çocuk, genç çeşitli oyunların başında saatlerini hatta günlerini geçirmekte. Dışarıdan bakıldığında bu insanların oyun bağımlısı olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Hatta bu durumun geçmişte intihara neden olduğuna tanık olmuşuzdur.

Bu İnsanlar günlük aktivitelerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremiyor ve sosyal hayatları ciddi derecede sekteye uğruyor. Çin’de yaşanan bir olay ise ileri derecedeki oyun bağımlılığının ne gibi sonuçları olacağını gözler önüne koyuyor.

20 Saat Boyunca Aralıksız Oyun Oynadı

Çin’in Zhejiang eyaletinde henüz kimliği belli olmayan genç internet kafede oyun oynayarak zamanını geçiriyordu. Ancak oyun oynadığı süreyi abartmasının sonuçları kötü oldu. 20 Saat boyunca aralıksız olarak bilgisayar başında oynayan genç yerinden kalkmak isteyince hareket edemedi.

Bir anca yere yığılan gence sağlık ekipleri müdahale etti. Kontroller sonrasında saatlerce oyun oynayan gencin felç geçirdiği ortaya çıktı. Geçirdiği bu durumun kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu ise henüz netlik kazanmış değil.

Hastaneye Kaldırılırken “Oyunumu Kaydedin” Dedi

20 saat durmadan oyun oynayan gencin felç geçirmesinin ardından hastaneye kaldırılırken söyledikleri ise bağımlılığın boyutunu gözler önüne serdi. Belden aşağısını kontrol edemeyen genç hastaneye kaldırılırken arkadaşlarına “Lütfen benim oyunumu devam ettirin ve oyunu kaydedin” dedi.

Felç geçirmesine rağmen gencin aklının hala oyunda olması oyun bağımlılığının ne derece tehlikeli bir şey olduğunu gösteriyor. Özellikle Çin’de genç ve çocuklar arasında oyun tutkusu çok yüksek boyutlara ulaşmış durumda. Çin devletinin gençlerde yaygın olan oyun bağımlılığını kısıtlamak için çeşitli düzenlemeler yaptığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum